Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.03.14 06:50

„Facebook“ patyrė kol kas didžiausią istorijoje veiklos sutrikimą

LRT.lt 2019.03.14 06:50

„Facebook“, „Instagram“ ir su šiais socialiniais tinklais susijusios kitos programėlės trečiadienį patyrė didžiausią savo veiklos sutrikimą istorijoje. Kol kas nėra žinoma, kas tai sukėlė, tačiau specialistai įtaria, kad toks sutrikimas buvo sukeltas kibernetinės atakos, skelbia BBC.

Paskutinį kartą „Facebook“ socialinio tinklo veikla su didesnėmis veiklos problemomis susidūrė 2008 metais, kai naudotojų skaičius socialiniame tinkle siekė tik 150 milijonų. Dabar socialiniu tinklu per mėnesį naudojasi vidutiniškai 2,3 milijardai naudotojų.

Visi „Facebook“ valdomi socialiniai tinklai ir programėlės trečiadienio vakarą patyrė problemų. Kol kas viešai nėra skelbiama, kas sukėlė šias problemas.

„Mes žinome, kad žmonės susiduria su problemomis, bandydami pasiekti „Facebook“ šeimos programėles, mes stengiamės šią problemą išspręsti kaip galima greičiau“, – tokį pranešimą trečiadienio vakarą išplatino „Facebook“.

Kompanija taip pat paneigė kituose socialiniuose tinkluose sklandžiusius gandus, kad tokius sutrikimus sukėlė vadinamoji DDoS atkaka prieš kompaniją. DDoS ataka yra būdas, kai aptarnaujančiam serveriui atakos metu pasiunčiamas didelis įvairių užklausų kiekis iš didelio skaičiaus skirtingų kompiuterių ir serveris nepajėgia jų visų aptarnauti. Dėl šios priežasties sutrinka serverių veikla.

Su kokiomis problemomis teko susidurti?

„Instagram“ neleido pamatyti naujausių įrašų. Taip pat neleido dalintis nuotraukomis.

„Facebook Messenger“ kompiuteryje neleido išsiųsti naujų žinučių r nuotraukų, tačiau telefone šios aplikacijos didelių sutrikimų nebuvo pastebėta.

„WhatsApp“ susidūrė s panašiomis problemomis.

Neveikė ir speciali verslui sukurta platforma „Facebook Workplace“. Šis sutrikimas sukėlė daug klausimų ar saugu ir normalu naudotis šia priemone, kaip tarpusavio komunikacijos priemone įmonėse.

Nustatyta, kad šie sutrikimai buvo fiksuojami visame pasaulyje

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi