Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Technologijų naujovės, kurios labiausiai trauks akį 2015-aisiais

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Amerikos ir Vakarų Europos rinkas sudrebinusios technologijų naujienos pamažu atkeliauja ir į Lietuvą. Tai inovatyvūs, vienu metu kelias funkcijas atliekantys produktai, iki šiol neturintys analogų ir pripažinti geriausiais savo prekių kategorijoje.

Amerikos ir Vakarų Europos rinkas sudrebinusios technologijų naujienos pamažu atkeliauja ir į Lietuvą. Tai inovatyvūs, vienu metu kelias funkcijas atliekantys produktai, iki šiol neturintys analogų ir pripažinti geriausiais savo prekių kategorijoje.

Daugumos jų pradžia – kolektyvinio finansavimo platforma platforma „Kickstarter “. Beprotiškos jų kūrėjų idėjos taip sužavėjo platformos lankytojus, kad šių skirtas rėmimas gerokai viršijo pirminius lūkesčius. Štai pirmojo 3D rašiklio („3Doodler“) kūrėjai per „Kickstarter“ užsibrėžė tikslą surinkti 30 tūkstančių dolerių. Tačiau sužavėti vartotojai šiai idėjai realizuoti skyrė net 2,3 mln. dolerių. Tokia suma leido sukurti komercinę 3D rašiklio versiją.

Kompiuterinės ir buitinės technikos bendrovės Varle. lt ekspertai, nuolat stebintys technologijų rinką, sudarė karščiausių ateinančių metų technologijų naujovių Lietuvoje sąrašą. Pasak jų, šie produktai labiausiai trauks vartotojų dėmesį 2015-aisiais.

„Nors didžioji dalis vartotojų nė nenutuokia apie šių produktų egzistavimą, tačiau po 5 metų dažnas iš jų turės bent po vieną tokį produktą savo namuose“, –- sakė Varle.lt komercijos direktorius Marius Butauskas.

Aktyvumo apyrankė

Kaip gretai plaka tavo širdis? Ar šiandien gerai išsimiegojai? Ar ne per ilgai trunka tavo darbo diena? Gal tau trūksta fizinio aktyvumo? Į visus šiuos klausimus gali atsakyti aktyvumo apyrankė. Dažnas amerikietis, o vis dažniau ir europietis, neįsivaizduoja savo gyvenimo be jos.

Aktyvumo apyrankė vienu metu atlieka net kelias funkcijas. Tai ir asmeninis sveiko gyvenimo būdo treneris, ir sekretorė, ir medicinos seselė 24 val. per parą. Priklausomai nuo poreikių ir išsikeltų tikslų, dieną ji gali stebėti jūsų fizinį krūvį (skaičiuoti nueitus žingsnius, įveiktą atstumą, sudegintas kalorijas, fizinio judėjimo intensyvumą), naktį – poilsio kokybę (miego gilumą, trukmę, jo fazes, širdies darbą, etc.). Netgi pažadinti, bet taip, kad nepažadintų aplinkinių. Ji nė iš tolo neprimena tų šaižiai skambančių žadintuvų, nes palengva vibruoja aplink jūsų ranką.

Įdomu, kad po ilgos darbo dienos, apyrankė užsidega raudonai ir signalizuoja, jog metas baigti darbo dieną arba bent jau padaryti pertrauką. Visi aktyvumo apyrankės surinkti duomenys gali būti sinchronizuojami su kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu. Prireikus juos galite bet kada išsamiai išnagrinėti ir nuspręsti, ar jus tenkina dabartinė jūsų fizinė būklė.

Bepiločiai kopteriai (dronai)

Tai viena labiausiai augančių prekių grupių per pastaruosius dvejus metus. Dar praėjusiame amžiuje išrasti dronai iš pradžių naudoti kariniais žvalgybos, aviacijos tikslais. Jie leisdavo iš gana didelio atstumo stebėti strategiškai svarbius objektus, numatyti priešininkų judėjimą, įvertinti jų disponuojamus karinius išteklius, tolimesnius žingsnius.

Šiais laikais dronai naudojami kone visose gyvenimo srityse – nuo ūkio ir žemdirbystės iki priešgaisrinės apsaugos, eismo sąlygų stebėjimo ir viešosios tvarkos pažeidimų fiksavimo. O štai Belgijoje jie fiksuoja per egzaminus nusirašinėjančius moksleivius.

Kaip jie veikia? Dronai – tai bepiločiai orlaiviai su įtaisytais fotoaparatais, kameromis. Jie valdomi nuotoliniu būdu, ore gali išsilaikyti apie pusvalandį. Šiandien juos vis dažniau įsigyja žiniasklaidos priemonės masiniams renginiams, vakarėliams, konferencijoms filmuoti, geografai ir keliautojai – egzotiniams gyvūnams iš arti fiksuoti. Vis plačiau pramogai juos naudoja ir paprasti vartotojai. Jei mėgstate atostogauti Vakarų paplūdimiuose, turėjote pastebėti ne tik būrius kaituotojų ir burlentininkų, bet ir dronų gerbėjų. Dronai vadinami suaugusiųjų ateities žaislais.

Pirmasis 3D rašiklis („3Doodler“)

Su 3D rašikliu gali nupiešti viską – nuo pastatų 3D modelio iki Eifelio bokšto, nuo mylimo keturkojo iki egzotiško Afrikos gyvūno. Ir svarbiausia – gali piešti bet kur ir bet kada. Tam nereikalingas nei popierius, nei rašymo stalas, nei kompiuteris. Pačias netikėčiausias formas ir modelius 3D rašiklis gali raityti tiesiog erdvėje.

Neįprasta rašymo priemonė yra pripildyta skysto plastiko. Tačiau dėl rašiklio gale įmontuoto specialaus feno piešinys išsyk sustingsta. Todėl jo savininkas gali duoti laisvę fantazijai kada tik panorėjęs ir kurti tvirtus ilgaamžius piešinius.

3D rašiklis plačiai naudojamas įvairiose srityse – nuo 3D modelių kūrimo iki meno eksperimentų ir juvelyrikos, dekoro dirbinių. Galbūt jis suteiks galimybę šeimai ir draugams subtiliai užsiminti, kokios dovanos norėtumėte ateityje?

Virtualios realybės akiniai („Oculus Rift“)

Tai išradimas, kuriam kompiuterinių žaidimų gamintojai skiria milžiniškas investicijas. Kodėl? Nes į virtualią realybę panardinantys akiniai yra neabejotina šio verslo ateitis. Pirmiausiai dėl gebėjimo kokybiškai ir įtikinamai perteikti buvimo kitame – virtualiame – pasaulyje įspūdį.

Kuo jie išskirtiniai? Įprastas žaidėjo žiūros kampas apima ne daugiau nei 40 laipsnių kampą. Su „Oculus Rift“ akiniais jis išauga iki 110 laipsnių. Tai reiškia, kad periferinis matymas netrikdo pojūčio, esą atsidūrei visai kitame pasaulyje. Šiam pojūčiui neturi įtakos nei staigūs žaidėjo galvos posūkiai, nei žvilgsnio krypties keitimas – prie šių pokyčių „Oculus Rift“ prisitaiko akimirksniu.

Skeptikai paklaus, kuo šie akiniai skiriasi nuo įprastų 3D akinių? „Oculus Rift“ akiniai pašalina bet kokius aplinkos garsus, trikdžius. Žaidėjas mato tik tai, kas vyksta ekrane, girdi tik tai, kas jam transliuojama per ausines. Kol kas tai yra pirmieji virtualios realybės akiniai, kuriuos gali įsigyti ir paprastas vartotojas. Jie šiemet pristatyti didžiausiame Europos žaidimų kūrėjams skirtame renginyje GDC Europe.

Išmaniosios pirštinės

Tai produktas, be kurio greitu metu sunkiai išsivers išmaniųjų technologijų vartotojai. Ypač šaltuoju metų laiku. Jo pranašumas – galimybė naudotis telefonu, planšete, kitu įrenginiu su liečiamuoju ekranu nešąlant rankų.

Pirštinių galiukai yra padengti elektrai laidžiu pluoštu, todėl paspaudus šaltukui atsiliepti į telefono skambutį ar parašyti trumpąją žinutę galima nenusimaunant pirštinių. Tuo metu esant itin žemai temperatūrai, telefono nebūtina ištraukti iš kišenės – esminius veiksmus galim atlikti laikant telefoną kišenėje ar krepšyje. Taip telefonas apsaugomas nuo staigaus baterijos išsikrovimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi