Mokslas ir IT

2019.03.13 10:45

Lietuvoje – išmanusis laikrodis, padedantis stebėti širdies veiklą

LRT.lt 2019.03.13 10:45

Norint pasitikrinti kraujo spaudimą jau nebereikia turėti kraujospūdžio aparato. Kinijos technologai sukūrė ir pristatė specialų išmanųjį laikrodį su EKG (elektrokardiogramos) funkcija ir galimybe vos per 30 sekundžių sužinoti savo kraujospūdį.

Vasario mėnesio pabaigoje vykusiose technologijų parodoje „Mobile World Congress“ (MWC) Barselonoje pristatytų išmaniųjų laikrodžių DT NO. 1 „DT28“ vidinėje dalyje yra įmontuoti elektrokardiografiniai jutikliai. Jie užrašo širdies ląstelių sukurto suminio elektros lauko potencialo kitimo kreivę. Pagal jos ypatumus galima spręsti apie širdies veiklą.

„Šis laikrodis idealiai tiks tiems, kas nori sekti širdies darbą sportuojant ar tiems, kas turi širdies ritmo sutrikimų, sudaro nepatogumų turėti su savimi kraujospūdžio aparatą. Nuo šiol pakaks segėti ant riešo išmanųjį laikrodį ir per pusę minutės bus galima sužinoti kraujo spaudimą, širdies ritmą ir EKG, nesvarbu kur esate – darbe, sporto salėje ar automobilyje“, – sako išmaniaisiais įrenginiais Lietuvoje prekiaujančios UAB „Euraz“ produktų grupės vadovas Gediminas Bieliauskas.

Elektrokardiogramai fiksuoti pakanka atidaryti programą ir pridėti pirštą prie laikrodžio ekrano – du elektrodai prietaiso galinėje dalyje tuo metu liečia kitą ranką. Po 30 sekundžių trunkančios procedūros duomenis galima matyti programėlėje, taip pat išsaugoti ar persiųsti. Elektrokardiogramos duomenys ir jų analizė bei užrašai taip pat saugomi „FunDo Pro“ programoje.

„Parodoje gaminys sulaukė didelio susidomėjimo ir prognozuojama, kad šis technologijų bendrovės „DT NO.1“  laikrodis taps vienu populiariausių pasaulyje. Nors ši technologija kuriama ir testuojama jau keletą metų, pirmieji įrenginiai rinkoje pasirodė 2018 metais. Tiesa, jie nebuvo išbaigti, tad didelės sėkmės nesulaukė. Šis laikrodis  yra vienas pirmųjų įrenginių su pilnai išbaigta technologija, dizainu“, – pasakoja G. Bieliauskas.

Be kraujospūdžio matavimo funkcijos, laikrodis turi ir įprastas tokiems įrenginiams funkcijas – žingsniamatį, rodo pranešimus ir sudegintas kalorijas, matuoja pulsą, širdies ritmą, veikia priminimų, žadintuvo funkcijos. Laikrodis taip pat turi aukštimatį, oro slėgio matavimą, rodo UV spinduliuotę, galima valdyti telefono kamerą ir muziką, matuoti deguonies kiekį kraujyje. Įrenginys  yra suderinamas su naujausiomis ir senesnėmis iOS ir Android versijomis.

MWC parodoje pristatytas ne tik laikrodis, tačiau ir išmanioji gamintojo „DT NO.1“ apyrankė „DT58“, turinti ECG funkciją. Įrenginys turi visas funkcijas kaip ir išmanusis laikrodis, tik skiriasi dizainu.

Gamintojas „DT NO.1“ – sparčiai auganti Kinijos technologijų bendrovė, dalyvaujanti tarptautinėse parodose ir pristatanti savo gaminius plačiai pasauliui. Bendrovės išmanieji laikrodžiai ir apyrankės jau antri metai yra puikiai pažįstamos ir Lietuvos vartotojams.

Išmanųjį laikrodį „DT28“ galima rinktis juodą ar sidabrinį su metaline apyranke arba silikonine apyranke. Išmanioji apyrankė gaminama trijų spalvų – juoda, mėlyna ir balta. Gaminių kaina Lietuvoje, planuojama, sieks apie 65 eurus.