Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.03.12 10:53

Konkurencijos taryba netirs skundų dėl „Telia Lietuvos“ kainų politikos

BNS 2019.03.12 10:53

Konkurencijos taryba netirs rinkos dalyvių skundų dėl galbūt nesąžiningos telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ paslaugų kainų politikos. 

Paskelbtame nutarime nurodoma, kad į ją dėl „Telia Lietuvos“ veiksmų kreipėsi Lietuvos kabelinės televizijos asociacija (LKTA), Lietuvos radijo ir televizijos centras bei telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“. 

Skunduose rašoma, kad „Telia Lietuva“ piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, įmonė tam tikrose vietovėse siūlo itin mažas, galbūt sąnaudų nedengiančias televizijos ir interneto paslaugų kainas, taip siekdama nesąžiningai išstumti iš rinkos vietinius konkurentus. 

Pasak Konkurencijos tarybos, už elektroninių ryšių paslaugų reguliavimą atsakinga Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) jau yra įvertinusi daugumą tokių „Telia Lietuvos“ veiksmų, be to, ji yra nustačiusi įpareigojimus įmonei bei prižiūri, kaip ji jų laikosi.

Anot tarybos, RRT turėtų atlikti analogišką vertinimą, kokį atliktų Konkurencijos taryba, vertindama galimą piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi taikant kainų spaudimą.

„Nagrinėjamu atveju ne Konkurencijos taryba, o RRT turi galimybes efektyviau išspręsti su skundžiamais „Telia Lietuvos“ veiksmais dėl galimo kainų spaudimo bei galimai diskriminacinių reguliuojamų didmeninių paslaugų teikimo sąlygų, susijusias problemas“, – nurodo Konkurencijos taryba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi