Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Nepatrauklių vyrų džiaugsmas – kontraceptines tabletes vartojančios moterys?

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Moterims, kurios vartoja kontraceptinės tabletes, nepatrauklūs vyrai gali pasirodyti labai patrauklūs, rodo JAV mokslininkų tyrimas. Jų nuomone, porų santykiai dažnai pašlyja, jeigu moteris nutraukia tablečių naudojimą.

Moterims, kurios vartoja kontraceptinės tabletes, nepatrauklūs vyrai gali pasirodyti labai patrauklūs, rodo JAV mokslininkų tyrimas. Jų nuomone, porų santykiai dažnai pašlyja, jeigu moteris nutraukia tablečių naudojimą.

Jau anksčiau, ištyrus heteroseksualias moteris, nustatyta, kad ovuliacijos metu moterims labiau patinka raumeningi vyrai, o likusį ciklą jų skonis pakinta iš esmės. Manoma, kad raumeningi vyrai moterims asocijuojasi galimybe susilaukti sveikų palikuonių, tačiau ne tokie stiprūs vyrai dažniau yra labiau mylintys ir rūpestingi. Todėl moteris seksualiai jaudina raumeningas kūnas, bet gyvenimo partneriu jos dažniau renkasi priešingai atrodančius vyrus, rašo iflscience.com.

Tokie rezultatai sukėlė nemažai diskusijų, teorija ne kartą paneigta kitų tyrimų metu, tačiau dėl vieno fakto sutinka visi – nuo moters ciklų ir hormonų pusiausvyros priklauso jos požiūris į vyrus.

JAV mokslininkai nusprendė patikrinti teoriją, ištirdami, kaip kontraceptinių tablečių vartojimas veikia santykius.

„Turint omeny tai, kad moterys patrauklumą supranta skirtingai skirtingais ciklo etapais, pamaniau, kad hormoinių tablečių vartojimas tikrai turi įtakoti moterų požiūrį į savo partnerius“, – tikina Floridos universiteto studentė Michelle Russell.

M. Russell tyrė poras, kuriose moteris vartoja kontraceptines tabletes. Viena grupė moterų vartojimą nutraukė tik pradėjusios naujus santykius, kita – pradėjo vartoti santykiams nusistovėjus (pavyzdžiui, po vedybų).

Nustatyta, pastaroji grupė moterų nepakeitė nuomonės apie savo parnerius, o tos, kurios nutraukė tablečių vartojimą, vos pradėjusios draugauti, kaip mat tapo nepatenkintos savo mylimųjų išvaizda.

Tiesa, šis M. Russell tyrimas taip pat buvo sukritikuotas. Pirmiausiai, dėl per mažo skaičiaus respondentų. 48 poros buvo tiriamos keturis metus, 70 porų – tik metus. Kritikų teigimu, M. Russell neįtraukė ir fakto, kad nutraukus tablečių vartojimą lytinių santykių sumažėja nenorint nepageidaujamo nėštumo, tai esą poros santykius taip pat gali veikti neigiamai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi