Mokslas ir IT

2012.11.20 10:38

A. Einsteino genialumą galėjo nulemti neįprasta smegenų forma

15min.lt 2012.11.20 10:38

Alberto Einsteino talentą galėjo nulemti unikali smegenų forma. Mokslininkai palygino reliatyvumo teorijos autoriaus ir 85 tradicinės formos žmonių smegenis, rašo Dailymail.co.uk.    

Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad Alberto Einsteino talentą galėjo nulemti unikali smegenų forma. Mokslininkai palygino reliatyvumo teorijos autoriaus ir 85 tradicinės formos žmonių smegenis, rašo Dailymail.co.uk.

Alberto Einsteino šeima 1955-aisiais metais sutiko, kad su šeimos nario smegenimis būtų atliekami  tyrimai. Naudodami 14 genijaus smegenų nuotraukų mokslininkai galėjo apibrėžti tikslią Einsteino smegenų žievės formą ir pobūdį.

„Kai kurios Alberto Einsteino smegenų žievės dalys buvo visiškai neįprastinės formos. Pavyzdžiui, pakaušio ir smilkinio smegenų žievės dalys skyrėsi nuo įprastinių atvejų. Tai galėjo padaryti įtaką neįtikėtiniems jo matematiniams sugebėjimams“, – teigė profesorė Dean Halk.

Išsamesnę informaciją apie neįprastinę Alberto Einsteino smegenų formą mokslininkai žada pateikti neurologijos žurnalo numeryje.