Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Sukūrė programėlę, kuri taps matematikos mokytojų siaubu

Visai įmanoma, kad po kelerių metų mūsų jaunoji karta visiškai praras gebėjimo skaičiuoti savarankiškai įgūdžius. Ir dėl to kalti veikiausiai puikiai skaičiuoti galintys žmonės – „MicroBlink“ programuotojai, kurie sukūrė mobiliesiems telefonams skirtą nuotraukų turinio atpažinimo įrangą. Ir nuo šiol visi vaikai namų darbus ruoš nukreipdami telefono kamerą į užduotį.

Visai įmanoma, kad po kelerių metų mūsų jaunoji karta visiškai praras gebėjimo skaičiuoti savarankiškai įgūdžius. Ir dėl to kalti veikiausiai puikiai skaičiuoti galintys žmonės – „MicroBlink“ programuotojai, kurie sukūrė mobiliesiems telefonams skirtą nuotraukų turinio atpažinimo įrangą. Ir nuo šiol visi vaikai namų darbus ruoš nukreipdami telefono kamerą į užduotį.

Nauja programėlė „PhotoMath“ aritmetines išraiškas ir nesudėtingas tiesines lygtis gali išspręsti tiesiog jas „pamatydama“ vadovėlyje ar kompiuterio ekrane.

Nemokama programėle jau dabar gali naudotis išmaniųjų telefonų su „iOS“ ir „Windows Phone“ sistemomis turėtojai. Ir jeigu uždavinys yra išsprendžiamas, tai programėlė pateiks ne tik sprendinį, bet ir visus žingsnius iki šio sprendinio.

Programėlės versija „Android“ telefonams ketinama paruošti 2015 metų pradžioje.

Gamintojų pateiktame vaizdo įraše matoma, kad „PhotoMath“ veikia tiesiog pasakiškai – tiesiog nukreipi kamerą į vadovėlį ir gauni atsakymą.

Programėlė buvo išbandyta DELFI redakcijoje. Vaizdo atpažinimas nėra toks sklandus, kaip reklaminiame filmuke, bent jau kai bandoma identifikuoti vaizdą ekrane, o ne ant popieriaus. Nudžiugino bent jau tai, kad kol kas sprendinius galima rasti tik linijinėms lygtims. Kita vertus, jei jau žengtas pirmas žingsnis, veikiausiai neilgai trukus programėlė mokės ir spręsti ir kvadratines, ir trečio laipsnio, ir gal net diferencialines lygtis. Tai reiškia, kad mokiniai netrukus po ranka turės įrankį, kuris leis visiškai nesukant galvos (ir nieko neišmokstant) be vargo atlikti matematikos namų darbus.

Tik įdomu, kaip tokie „telefoninės matematikos“ genijai sugebės spręsti uždavinius, kuriuos ras valstybinių egzaminų užduočių lapuose.

Savo užmojų į programėlės galimybių sąrašą įtraukti ir sudėtingesnes užduotis neslepia patys programėlės autoriai.

Tiesa, „MicroBlink“ atstovai neketina tapti „mokytojais“ (arba, veikiau, savarankiško mokymosi priešininkais). „Nesame švietimo bendrovė. Programėle „PhotoMath“ norime pademonstruoti savo kompiuterinės regos technologiją“, – leidiniui „TechCrunch“ sakė „MicroBlink“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Damiras Sabolas.

Matematikas: ne tai yra bėdos priežastis

„Nieko blogo tokios programos... Išspręs, pasižiūrės. Mokiniai jau ir taip yra atpratinti galvoti. Atpratinti dirbti. Tai yra didžiulė nacionalinė problema. Kaip tik vakar kalbėjausi su keliais mokytojais ekspertais – jie pajuto, kad po aštuonmetės mokyklos vaikai ateina beviltiškai sugadinti ir atpratinti nuo darbo. Jie nedirba – natūralu, kad ieškos lengviausio kelio. Manau, tokia programėlė visiškai nepakenks – kenkimas yra padarytas kitur“, – sakė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas, dr. Dainius Dzindzalieta.

Pasak matematiko, tokios programėlės atitikmenų jau yra prikurta ir anksčiau. „Yra skaičiuotuvų, kurie gali padaryti tą patį, tik ten reikia duomenis įvesti. O tokia programėle galės pasinaudoti tie, kurie neįperka skaičiuotuvo ar nemoka juo naudotis, bet įperka „iPhone“. Šiuo atveju tiesiog nuskaitoma matematinė išraiška – ir tai yra gerai, tokią programėlę verta tobulinti“, – sakė mokslininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi