Naujienų srautas

Mokslas ir IT2012.11.08 10:05

Mokslininkai: jaunatviškumą išlaikyti padės vaistai

DELFI.lt 2012.11.08 10:05

Artimiausiais dešimtmečiais, sparčiai senėjant darbo jėgai, vyresnio amžiaus darbuotojams gali būti skiriami gebėjimą mąstyti ir susikoncentruoti skatinantys vaistai, praneša telegraph.co.uk.    

Artimiausiais dešimtmečiais, sparčiai senėjant darbo jėgai, vyresnio amžiaus darbuotojams gali būti skiriami gebėjimą mąstyti ir susikoncentruoti skatinantys vaistai, praneša telegraph.co.uk.

Senėjimo procesų poveikį mažinantys medikamentai, padedantys išsaugoti smegenų jaunatviškumą, yra vienas iš naujų technologijų pasiekimų, galinčių netrukus atvesti į naujų žmogaus galimybių ribų erą.

Nors didžioji dalis vaistų ir medicinos technologijų yra skirtos padėti žmonėms įveikti tam tikrus sveikatos trūkumus ar kompensuoti jų padarytą žalą, vis dėlto, vis dažniau juos vartoja sveiki asmenys, norintys įgauti papildomų jėgų.

Ekspertai tikina, kad vaistus nuo senatvinės silpnaprotystės netrukus gali pradėti vartoti nežymius kognityvinius sutrikimus turintys vyresnio amžiaus žmonės ar netgi tie, kurie yra absoliučiai sveiki. Ateityje žmonių kognityviniams gebėjimams skatinti gali būti naudojami ir kiti metodai – pavyzdžiui, „smegenis treniruojantys“ žaidimai ar elektros stimuliavimas.

Britų mokslininkų išplatintoje ataskaitoje teigiama, kad visi nepalankaus šalutinio poveikio neturintys gydimo metodai gali atlikti vertingą vaidmenį – suteikti žmonėms galimybę dirbti ilgiau, juolab turint omenyje, kad darbo jėga sparčiai sensta.

Pristatydama minėta ataskaitą, profesorė Barbara Sahakian iš Kembridžo universiteto sakė, kad šie nauji metodai gali būti panaudoti senstant darbo jėgai, nes kognityvine prasme 55 ar 60 metų sulaukęs žmogus nebėra toks, koks buvo dvidešimties.

Specialistai įspėja, kad toks vaistų skyrimas sveikiems žmonėms privalo būti griežtai reguliuojamas, kad būtų užkirstas kelias sveikesniems ir labiau pasiturintiems žmonėms gauti iš to daugiau naudos.

Etikos ekspertai baiminasi, kad tokiu atveju atsiranda pavojus, jog žmonės jaus spaudimą naudotis tokiomis technologijomis, bijodami atsilikti nuo kolegų. Jeigu tokių priemonių vartojimas nebus griežtai reglamentuotas, tam tikra žmonių grupė gaus galimybę nesąžiningai įgyti pranašumą kitų sąskaita.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi