Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Naujuosius „iPad“ kartu su „Apple“ vadovais pristatė ir broliai Dailidės

Praėjus vos dienai po to, kai „Google“ pristatė naują „Nexus“ serijos planšetinį kompiuterį su 9 colių įstrižainės ekranu, savo naujausius savo gaminius pristato ir „Apple“, kuriuos pelnytai galima vadinti planšetinių kompiuterių rinkos pradininkais.

Praėjus vos dienai po to, kai „Google“ pristatė naują „Nexus“ serijos planšetinį kompiuterį su 9 colių įstrižainės ekranu, savo naujausius savo gaminius pristato ir „Apple“, kuriuos pelnytai galima vadinti planšetinių kompiuterių rinkos pradininkais.

Pristatymą „Apple“ pradėjo nuo demonstravimo, kaip amerikiečiai džiaugiasi savo „iPhone 6“ bei „iPhone 6 Plus“, o įmonės generalinis direktorius Timas Cookas, pasidžiaugęs, kad ekspertai jų gaminį įvertino kaip „geriausią telefoną rinkoje“, paskelbė, jog atėjo laikas užbaigti šių metų naujų produktų pristatinėjimą paskutiniu akordu.

T. Cookas paskelbė, jog „iPhone 6“ prekyba jau penktadienį prasidės Kinijoje, o štai „Apple Watch“ parduotuvėse pamatysime kitąmet.

Programinė įranga

Ant scenos užlipęs „Apple“ viceprezidentas programinei įrangai Craigas Federighi užmynė „Google“ ant nuospaudos – jis paskelbė, kad beveik pusė „Apple“ mobiliųjų įrenginių vartotojų vos per 28 dienas savo operacines sistemas atsinaujino iki aštuntosios versijos. Tuo metu „Android KitKat“ versiją 25 proc. visų „Android“ įrenginių vartotojų pradėjo naudoti tik po 313 dienų nuo operacinės sistemos išleidimo. Žinoma, nutylėta, kad atnaujinimus savo įrenginiams turi paruošti kiekvienas smarkiai fragmentuotos „Android“ įrenginių rinkos žaidėjas.

Pristatant sinchronizacijos tarp „Apple“ ekosistemos įrenginių – kompiuterių su nauja „OS X Yosemite“ operacine sistema, planšetinių kompiuterių ir telefonų – galimybes, kurios yra labai jau įspūdingos, C. Federighi nevengė pokštų.

„OS X Yosemite“ atnaujinimas visiems „Apple“ vartotojams yra nemokamas ir jį atsisiųsti galima jau dabar. Tuo metu „iOS 8.1“ versija su grąžintomis tam tikromis funkcijomis, dėl kurių dingimo buvo nepatenkinti ankstesnių sistemos versijų naudotojai, bus parengta atsisiuntimui ateinantį pirmadienį.

Taip pat nemokamai bus galima atsisiųsti ir „Apple iWorks“ biuro programų paketą.

„iPad Air 2“

„Tik pažiūrėkite, koks jis plonas. Ar įžiūrite?“ – rankose laikydamas „iPad Air 2“ džiaugėsi T. Cookas. 6,1 mm storio kompiuteris – gana įspūdinga. Tiesa, kinai yra prigaminę ir plonesnių kompiuterių, bet nuo to jų naudojimas netapo malonesniu.

Kad „iPad“ nebūtų tik šiaip plonas, bet dar ir malonus naudoti, „Apple“ ekraną padengė specialiu atspindžius mažinančiu paviršiumi – įmonės atstovų tvirtinimu, jokiame kitame planšetiniame kompiuteryje nėra nieko panašaus.

Naujajame kompiuteryje bus A8X procesorius. Jis bendrą našumą turėtų padidinti 12 kartų, o grafikos apdorojimo spartą – net 180 kartų, lyginant su pačiu pirmuoju „iPad“. Santykiniam aukščiui matuoti kompiuteryje yra barometras.

Kompiuteryje yra net 8 MP kamera su f/2.4 diafragma. Kameroje atsirado fotografavimo serijomis, automatinio HDR režimo, „Time-lapse“ ir pagreitinto filmavimo režimas norintiems vėliau stebėti sulėtintą vaizdą.

Kompiuteryje atsirado „Touch ID“ funkcija, leidžianti atrakinti „iPad“ piršto atspaudu – sako, tos funkcijos buvo labai pasiilgę telefonų su „Touch ID“ naudotojai.

Didžiausias įmonės viceprezidento produktų rinkodarai Phillo Schillerio siurprizas mūsų šalies gyventojams – ant scenos pakviesti bendrovės „Pixelmator“ įkūrėjai, broliai Aidas ir Saulius Dailidės, kurie parodė bei papasakojo, kokiu našumu naujasis „iPad Air“ geba apdoroti vaizdus su jų sukurtu grafikos apdorojimo paketu.

Parduotuvėse kompiuteriai bus su 16, 32 ir 64 GB vidinės atminties, pigiausias jų kainuos 500 JAV dolerių, o didėjant atminties kiekiui kaina didės po 100 dolerių. Už kompiuterius su galimybe prisijungti prie mobiliojo ryšio tinklo teks sumokėti po 130 dolerių daugiau už tokį patį vidinės atminties kiekį.

Ir tuo pačiu, tarsi puse lūpų ir labai trumpai pristatytas „iPad Mini 3“ planšetinis kompiuteris su 7,9 colių įstrižainės ekranu – P. Schilleris parodė tik techninių charakteristikų sąrašą ir kainas. Na tikrai, nieko įspūdingo...

„iMac“

„Dar niekada nebuvo stalinio kompiuterio su tokiu ekranu“ – sakė P. Schilleris. „Retina 5K“ ekranas su 5120 x 2880 taškų raiška 27 colių įstrižainėje – daugiau nei įspūdinga. Tokiame ekrane taškų yra 7 kartus daugiau nei „Full HD“ raiškos televizoriuje ir 67 procentais daugiau nei 4K raiškos televizoriuose, kurie dar niekam nereikalingi, nes iš esmės nėra tokios raiškos turinio.

O dar įvertinus, kad ekrano storis ties briauna yra tik 5 milimetrai (nors ties viduriu jis šiek tiek pastorėja, mat reikia sutalpinti ir įprastinio kompiuterio komponentus, paprastai būnančius atskiroje korpuso dėžėje) kompiuteris tampa tik dar patrauklesniu.

Kompiuteryje yra 3,5 GHz dažnio keturių branduolių „Core i5“ procesorius ir „Radeon R9“ vaizdo plokštė.

Kompiuterio kaina – 2500 JAV dolerių anapus Atlanto. Tiesa, dėl muito, pridėtinės vertės mokesčio ir tarpininkų noro užsidirbti jo kaina Lietuvoje bus neabejotinai didesnė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi