Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Domenas ebola.com parduodamas už 150 tūkst. dolerių

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Kol visas pasaulis šiurpsta dėl ebolos viruso, pora vaikinų ieško progos pasipelnyti. 

Kol visas pasaulis šiurpsta dėl ebolos viruso, pora vaikinų ieško progos pasipelnyti. 

Jonas Schultzas domeną ebola.com nusipirko dar 2008 metais ir dabar kartu su verslo partneriu Chrisu Hoodu nori jį parduoti už 150 tūkst. dolerių sumą. 

Jie atskleidžia, kodėl domenas būtų gera investicija. „Ebola.com būtų puikus domenas farmacinei kompanijai, kuri dirba su šio viruso vakcina ar vaistais, kompanijai, kuri parduoda pandemijos arba pasirengimo nelaimėms rinkinius, ar tokiai įmonei, kuri siekia suteikti informacijos apie virusą ir pasiūlyti paslaugas“, – tikina J. Schultzas. 

Jis tiki, kad 150 tūkst. dolerių kaina yra tinkama domenui, kurį jis vadina aukščiausio lygio.

Ebola šiuo metu yra pagrindinė žinių naujiena, todėl kaina yra visiškai racionali, žinant, kad daug domenų parduodama už septynženkles sumas, sako verslininkas.

J. Schulzui taip pat priklauso domenas birdflu.com (paukščių gripas) bei kitų ligų pavadinimų domenai: H1N1 (kiaulių gripas), uodų platinamos ligos Chikungunya bei į ebolą panašaus Marbugo viruso domenai. 

Jis mano, kad tai – solidžios investicijos. 

„Mūsų domenas birdflu.com yra vertas daug daugiau nei ebola.com“, – „Washingtons Post“ tikina jis. J. Schulzo manymu, ebola JAV niekada neišplistų taip, kaip išplisti gali paukščių gripas. 

Ebola.com kol kas veda į „Gydytojai be sienų“, vieną iš labdaringų organizacijų, kovojančių su ebolos protrūkiu Vakarų Afrikoje, tinklalapį.