Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Kanadoje pagaminta vakcina nuo Ebolos viruso suteikia vilčių

ELTA 2015.09.08 13:45

Atlikus tyrimus su gyvūnais, Kanadoje pagaminta vakcina nuo Ebolos karštinės pasirodė esanti 100 proc. veiksminga, skelbia AP.

Atlikus tyrimus su gyvūnais, Kanadoje pagaminta vakcina nuo Ebolos karštinės pasirodė esanti 100 proc. veiksminga, skelbia AP.

Norint įsitikinti, ar vakcina taip pat teigiamai veikia žmones, ar nėra jokio šalutinio poveikio, JAV bus pradėti tyrimai su žmonėmis.

„Kanadoje sukurta vakcina suteikia didelę viltį, kadangi atlikus tyrimus su gyvūnais, buvo įrodyta, kad ji 100 proc. veiksminga“, – teigė Kanados sveikatos ministrė Rona Ambrose.

Gyvūnams atlikti tyrimai atskleidė, kad vakcina užkerta kelią Ebolos plitimui dar prieš ja užsikrečiant bei padidina šansus išgyventi užsikrėtus šia mirtina karštine.

Nedidelė kompanija JAV „NewLink Genetics“ turi licenciją vakcinos tyrimams su žmonėmis. Rezultatų tikimąsi gruodžio mėnesį.

Šiuo metu pasaulyje yra 8,3 tūkstančio žmonių, užsikrėtusių arba galėjusių užsikrėsti Ebolos virusu. Jo aukomis jau tapo daugiau kaip 4 tūkstančiai žmonių. Pagrindiniai infekcijos židiniai yra Liberijoje, Gvinėjoje ir Siera Leonėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi