Šiemet „Samsung“ švenčia išmaniųjų telefonų serijos „Galaxy S“ dešimtmetį. 2010 m. bendrovės pristatytas pirmasis „Galaxy S“ modelis evoliucionavo į naujausią „S10“ modelį. Mobiliųjų inovacijų kelionėje bendrovė nuėjo tolimą kelią, todėl įdomu prisiminti, kaip keitėsi šios serijos išmanieji ir kas mūsų laukia ateityje.
Vasario pabaigoje „Samsung“ pristatydama „S10“ seriją vartotojus nustebino net keturiais modeliais: „S10+“, „S10“, „S10e“ ir vėliau šiais metais pasirodysiančiu „S10“ su 5G ryšio technologija. Naujuosiuose įrenginiuose integruotos pažangiausios kompanijos inovacijos.
Telefonai turi geriausią iki šios „Samsung“ sukurtą ekraną – pirmąjį pasaulyje dinaminį „AMOLED“ ekraną. Tai taip pat pirmieji išmanieji su „HDR10+“ technologija, užtikrinančia didesnį vaizdo ryškumą. Telefonas turi unikalų „Infinity-O“ ekraną bei dėl ultragarsinių technologijų veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą.
„Galaxy S“ ir „Galaxy S II“
Pirmasis „Galaxy S“ serijos telefonas pasirodė 2010-tais metais. Jis savo išvaizda bei funkcijomis iš tolo neprilygo šiandienos naujausiems išmaniesiems, tačiau net tuomet varžėsi dėl galingiausių telefonų rinkoje vardo. Pirmasis „Galaxy S“ išmanusis turėjo 4 colių „Super Amoled“ ekraną, buvo juodo korpuso, net 9,9 colių storio, o jame integruota galinė kamera galėjo daryti 5 megapikselių nuotraukas.
2011 m. pasirodęs „Galaxy S II“ su dviejų branduolių procesoriumi tuo metu buvo laikomas vienu galingiausių „Android“ telefonų rinkoje. Išmanusis buvo šiek tiek plonesnio korpuso nei jo pirmtakas, turėjo šiek tiek pažangesnę 8 megapikselių galinę kamerą su šypsenų detektoriumi.
„Galaxy S III“
Trečiasis „Galaxy“ šeimos narys pasirodė į rinką atnešdamas visiškai naują kokybės standartą: išmanusis turėjo dar didesnį „HD“ raiškos ekraną, plonesnį tamsiai mėlyną arba baltą korpusą ir iki tol nematytą 1,9 megapikselio priekinę kamerą. Taip pat didelio dėmesio susilaukė dar „Galaxy S II“ modelyje pradėta plėtoti, bet iki galo neišbaigta „S Voice“ funkcija, kuri reagavo į vartotojo balsą ir leido atsiliepti į skambučius, pagarsinti ar pritildyti muziką, taip pat liepti fotoaparatui fotografuoti.
Ne veltui per pirmuosius mėnesius nuo pasirodymo „Galaxy S III“ telefonų buvo parduota tris kartus daugiau negu ankstesniojo modelio per tokį pat laikotarpį, o Baltijos šalyse išmanusis pateko į pirmąjį populiariausių išmaniųjų telefonų trejetuką.
„Galaxy S4“ ir „S5“
Nuo savo pirmtakų trejetuko „S4“ ir „S5“ skyrėsi dar pažangesniu veikimu, didesniu ekranu, korpuso plonumu ir naujomis funkcijomis. „S4“ modelyje pasirodė iki tol dar nematytos naujovės: telefone įmontuoti temperatūros ir oro drėgnumo jutikliai, barometras bei „S Translator“ – vertimo programa, suprantanti 9 kalbas ir galinti žmogaus ištartus žodžius tiesiogiai išversti į kitą kalbą.
Penkerių metų jubiliejaus proga išleistas „S5“ tapo pirmuoju serijos telefonu, pasižymėjusiu piršto atspaudu, leidžiančiu vienu perbraukimu atrakinti įrenginį, atsparumu vandeniui, baterijos taupymo režimu ir net pulso matuokliu. Penktasis šeimos narys jau galėjo puikuotis net 16 megapikselių kamera, leidžiančia vartotojams fiksuoti kadrus 4K raiška.
„S6“ su „S6 edge“ ir „S7“ su „S7 edge“
2015 m. „Galaxy“ serija pirmą kartą išleido du flagmanus vienu metu. Nors įrenginiai pasižymėjo panašiomis techninėmis charakteristikomis, „S6 edge“ į rinką atnešė išskirtinį dizainą – korpusą su abiejų šoninių briaunų užlenktu ekranu, o priskyrus adresų knygos kontaktui spalvą, skambančio telefono briaunos nušvisdavo vis kitais atspalviais. Taip pat „S6“ nuo praeitų flagmanų pasikeitė tuo, kad iš jo išimti baterijos jau nebebuvo galima.
Po metų vėl dviese pasirodę „S7“ ir „S7 edge“ flagmanai vartotojams atnešė ne tik dar kokybiškesnes naudojimosi patirtis, bet ir pirmą kartą įdiegtą „Dual Pixel“ kamerą, užtikrinančią ypač ryškų vaizdą netgi esant labai prastam apšvietimui.
„Galaxy S8“
Aštuntojo serijos įrenginio atėjimas į rinką buvo neabejotinai vienas svarbiausių „Samsung Galaxy“ istorijoje. Ne veltui šios serijos išmanieji daugeliui asocijuojasi su telefonu, pasižyminčiu geriausiu ekranu rinkoje. Aštuntos kartos flagmanas pirmas rinkoje turėjo tokį didelį ir didžiausią procentinę priekinės sienelės dalį dengiantį „Infinity“ ekraną. „S8“ turėjo 5,8 colio, o „S8+“ net 6,2 colio ekraną, kuris vartotojams atvėrė neprilygstamas vaizdo patirtis.
„S8“ serijos modelis buvo pirmasis rinkoje, kuriame įdiegtas 10 nm procesorius. Būtent dėl to telefonas tapo dar greitesnis ir pasižymėjo neprilygstamu produktyvumu.
„Galaxy S9“
Pristatydama devintąjį serijos modelį, kompanija atsižvelgė į vyraujančias tendencijas ir žmonių norą turėti stilingus telefonus: „Samsung“ vartotojams pasiūlė net 4-rių spalvų seriją – vidurnakčio juodos, koralų mėlynos, alyvų violetinės ir iki tol dar nematytos ryto auksinės spalvos išmaniuosius. Siekdami atliepti vartotojų poreikius, įrenginių kūrėjai pirmą kartą įrenginį padengė aksominio blizgesio apdaila, kuri telefonui suteikė subtilų spindėjimą.
„Galaxy S9“ vartotojams pasiūlė ir dar pažangesnę kamerą. Joje buvo integruotas „Super Speed Dual Pixel“ jutiklis, itin sulėtintas filmavimo režimas „Super Slow-mo“, fotografavimo prasto apšvietimo sąlygomis funkcija ir personalizuoti AR jaustukai.