Mokslas ir IT

2012.11.02 19:32

Mokslininkai: dramblys kalba korėjietiškai

Pietų Korėjos mokslininkai tvirtina radę dramblį, kuris sugeba imituoti žmonių kalbą. Tai pirmas toks atvejis, sulaukęs plataus mokslininkų susidomėjimo.

Pietų Korėjos mokslininkai tvirtina radę dramblį, kuris sugeba imituoti žmonių kalbą. Tai pirmas toks atvejis, sulaukęs plataus mokslininkų susidomėjimo.

„Gerai, gerai“, – korėjiečių kalba murma dramblys, vardu Košikas, gyvenantis viename Pietų Korėjos zoologijos sode. Aplinkiniai sutartinai tvirtina, kad žodžiai tariami pakankamai aiškiai, jog dramblį būtų galima suprasti.

Mokslininkai iš įvairių šalių kol kas dar nežino, kodėl dramblys staiga ėmė mėgdžioti žmonių garsus. Tačiau spėja, kad vos gimęs prižiūrėtojus jis tikriausiai palaikė tėvais, nes jokių gyvūnų aplink ilgą laiką nebuvo.

„Tyrimas parodė, kad Košikas tikrai išmoko ir mėgdžioja žmonių kalbą, kad išlaikytų ryšį su savo prižiūrėtojais“, – teigia mokslininkas Sukhun Ohas.

Mokslininkai, dirbę su dramblio klausančiais korėjiečiais, nustatė, kad gyvūnas moka penkis žodžius: sveiki, sėskite, ne, gulkite ir gerai. Šiuos žodžius Košikas taria straublį įsikišęs į žiotis. Tačiau kol kas nėra jokių įrodymų, ar dramblys supranta, kai žmonės bando su juo bendrauti.

„Mokslininkai dabar labai domisi, ar Košikas sugebės taisyklingiau ištarti žodžius, kuriuos dabar mėgdžioja, ir ar išmoks daugiau žodžių“, – sako Sukhun Ohas.

Anksčiau jau būta pranešimų apie dramblius, mėgdžiojančius sunkvežimio variklio garsą. O Kazachstano zoologijos sode gyvenęs dramblys esą mokėjo keletą žodžių rusiškai. Tačiau Korėjos atvejis – pirmasis, nuosekliai tiriamas mokslininkų.