Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Siūlo pasitikrinti, ar jūsų kompiuteris nedalyvauja kenkėjiškoje veikloje

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) ragina vartotojus nemokamai pasitikrinti, ar jo kompiuterio išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į kenkėjiškoje veikloje dalyvaujančių IP adresų duomenų bazę.

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) ragina vartotojus nemokamai pasitikrinti, ar jo kompiuterio išorinis interneto protokolo (IP) adresas pastaruoju metu nebuvo patekęs į kenkėjiškoje veikloje dalyvaujančių IP adresų duomenų bazę, pranešė RRT.

CERT-LT duomenimis, spalio 10 d. Lietuvoje fiksuojama daugiau kaip 25 tūkst. įrenginių, kurie gali būti naudojami kenkėjiškai veiklai.

CERT-LT svetainėje vartotojai patys gali pasitikrinti, ar jų kompiuteris saugus. Spustelėjus nuorodą https://www.cert.lt/irankiai, galima pasitikrinti, ar kompiuteris neužfiksuotas kaip dalyvaujantis botneto veikloje, ar neturi saugumo spragų, pasitikrinti įtartinas bylas, sužinoti savo kompiuterio IP adresą, teigiama pranešime spaudai.

Jei vartotojas, patikrinęs savo kompiuterį, gauna įspėjimą apie tai, kad jo įrenginys nėra saugus, CERT-LT suteikia rekomendacijas, kaip elgtis toliau. 80 proc. kompiuterių naudotojų, apsilankiusių CERT-LT tinklalapyje, pavyksta pašalinti įrenginių saugumo spragas.