Mokslas ir IT

2019.03.05 11:00

Technologijų ekspertai: „Huawei“ nešiojamieji kompiuteriai itin patobulėjo

LRT.lt 2019.03.05 11:00

„Mobile World Congress 2019“ metu Barselonoje pristatyta atnaujinta nešiojamojo kompiuterio „MateBook X Pro“ versija. Pernai pirmą kartą pasauliui parodytas nešiojamasis kompiuteris su „FullView“ ekranu sulaukė daugybės teigiamų įvertinimų, o šiemet patobulintas modelis pratęsė minėtą tradiciją.

Anot „Trusted Reviews“ ekspertų, nors „Huawei“ nešiojamuosius kompiuterius gamina vos keletą metų, tačiau progresas šiame produktų segmente yra stulbinamas. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl „MateBook X Pro“ be didesnės konkurencijos buvo įvertintas „Best of MWC 2019“ apdovanojimu, o daugiausia liaupsių sulaukė už savo dizainą bei didelius grafikos ir galios pajėgumus.

Šiuos galiūnus išskiria 8 kartos „Intel Core i7“ 8565 procesorius bei „NVIDIA GeForce“ MX250 GPU grafinis procesorius su 2 GB GDDR5 atmintimi, o gerokai galingesnis „Thunderbolt 3“ prievadas suteikia dar daugiau privalumų.

Tarp geriausių „MWC 2019“ konferencijos metu pristatytų naujienų atsidūrė ir dar vienas šviežutėlis kompanijos kūrinys – sulenkiamas išmanusis telefonas „Mate X“.

„Priblokšdamas susirinkusius žiūrovus pristatymo metu, „Huawei Mate X“ jau dabar pakėlė kartelę sulenkiamų telefonų segmente. Tai kerintis įrenginys su sulenkiamu dizainu“, – liaupsių negailėjo „Trusted Reviews“ ekspertai, kompanijai skirdami dar vieną „Best of MWC 2019“ apdovanojimą.

Beje, tai ne vienintelis atvejis, kai kompanijos sukurtas išmanusis telefonas pelno geriausio įrenginio titulą. „MWC 2019“ metu „Huawei“ atstovai iš renginio organizatorių GSMA rankų atsiėmė prizą už geriausią išmanųjį telefoną, o šį apdovanojimą pelnė pernai pristatytas „Mate 20 Pro“ modelis.

Praskriejus naujienoms iš Barselonos, lietuviai taip pat sulaukė gerų žinių – šiemet Baltijos šalys sulauks naujausių „Huawei“ nešiojamųjų kompiuterių: „MateBook X Pro“, „MateBook 13“ ir „MateBook 14“. Tai bus pirmas kartas, kai šiame regione bus vykdoma oficiali „Huawei“ kompiuterių prekyba.

„Vos tik įžengėme į nešiojamųjų kompiuterių rinką, iš karto sulaukėme klausimų, kada bus galima įsigyti mūsų produkcijos Baltijos šalyse. Šiemet Barselonoje pristatyti naujausi kompiuteriai jau metų pabaigoje pasieks Lietuvą, Latviją bei Estiją“, – teigia Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei.

Lietuvoje parduodamų „MateBook X Pro“, „MateBook 13“ ir „MateBook 14“ kompiuterių kainos bus paskelbtos vėliau.