Mokslas ir IT

2012.06.04 16:17

Sukurti akiniai, didinantys maisto porcijos vaizdą

LRT.lt 2012.06.04 16:17

Japonijoje sukurti akiniai, pro kuriuos žiūrint atrodo, kad valgomas užkandis yra šokoladinis sausainis, o skanėstai atrodo daug didesni, nei yra iš tiesų.

Japonijoje sukurti akiniai, pro kuriuos žiūrint atrodo, kad valgomas užkandis yra šokoladinis sausainis, o skanėstai atrodo daug didesni, nei yra iš tiesų.

Tokijo universiteto mokslininkai sukūrė įrenginius, kurie iškreipia matomą vaizdą taip, kad tokių akinių turėtojai pasitenkina mažesnėmis maisto porcijomis, praneša AFP.

Akiniuose įmontuota kamera siunčia matomus vaizdus į kompiuterį, kuris padidina valgomo sausainio vaizdą.

Eksperimento metu savanoriai suvalgydavo 10 procentų mažiau sausainių tuo metu, kai žiūrėdavo pro akinius, kurie maisto porcijų vaizdą padidindavo 50 procentų. Tyrimo dalyviai suvalgydavo 15 proc. daugiau sausainių tuo metu, kai maistas atrodydavo trečdaliu mažesnis.

Profesorius Michitaka Hirose sako, jog visąlaik domėjosi tuo, kaip kompiuteris gali apgauti žmogaus smegenis.

„Realybė yra kuriama žmogaus galvoje“, – tikina profesorius.

Kito eksperimento metu jis savanorių matomą vaizdą iškreipdavo taip, jog jiems atrodydavo, kad vietoj paprasto užkandžio jie žiaumoja sausainį.

Tokių specialių akinių turėtojai gali nustatyti, kad per stiklą matytų savo mėgstamiausio skanėsto vaizdą, tai galėtų būti tiek šokoladas, tiek braškių skonio sausainis arba kas nors kitas.

Michitaka Hirose tikina, kad net 80 procentų tyrimo dalyvių buvo apkvailinti pro akinius matomo vaizdo.