Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

„Microsoft“ rinkoms pristato naująją savo „Windows 10“ sistemą

ELTA 2015.09.08 13:45

„Microsoft“ rinkoms pateikia pirmuosius duomenis apie naująją savo operacinę sistemą „Windows 10“. Analitikus nustebino toks pavadinimas, nes paskutinė versija vadinosi „Windows 8“, praneša BBC.

„Microsoft“ rinkoms pateikia pirmuosius duomenis apie naująją savo operacinę sistemą „Windows 10“. Analitikus nustebino toks pavadinimas, nes paskutinė versija vadinosi „Windows 8“, praneša BBC.

Pranešama, kad naujoji sistema bus diegiama į daugelį įmonės įrenginių – nuo išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių iki stacionarių kompiuterių ir „Xbox“ žaidimų konsolių, o papildomų programėlių jai galima bus įsigyti „Windows“ gaminių parduotuvėse.

Taip pat naujojoje sistemoje vėl grįžta vartotojams įprastas „Pradėti“ mygtuko meniu, pašalintas iš „Windows 8“ versijos. Jame, be vartotojų dažniausiai naudojamų programų, atsirado ir „Windows 8“ vartotojams darbalaukyje jau įprasti keičiamo dydžio langeliai, patogūs naudojantis planšetiniais ar jutikliniais asmeniniais kompiuteriais. Anot gamintojos, jie patogiai leidžia stebėti iš įvairių programų gaunamą informaciją, pavyzdžiui, matyti naujus gautus el. pašto laiškus, socialinio tinklo „Facebook“ žinutes ar orų prognozę.

„Windows“ atstovai teigia bandę sukurti darbalaukį, kuris būtų pažįstamas tiek „Windows 8“, tiek ir „Windows 7“ vartotojams. Bendrovei „Windows 8“ sistemos versijoje atsisakius „Pradėti“ meniu, tokį sprendimą ėmė kritikuoti daugelis organizacijų – neva naujoji operacinė sistema per daug skiriasi nuo įprastų modelių. Praėjus dvejiems metams po to, kai „Microsoft“ produktą pristatė rinkoms, jis vis dar netapo itin paklausus.

„Microsoft“ labai svarbu (rinkoms) pateikti tinkamą „Windows 10“ sistemą“, – pabrėžia konsultacijų įmonės „Forrester“ specialistas Davidas Johnsonas. – Šiuo metu tik kas penkta įmonė savo darbuotojams siūlo naudoti „Windows 8“. „Windows 7“ ir toliau lieka versle naudojama dažniausiai dėl savo įprasto darbalaukio. „Microsoft“ norint naujausias technologijas teikti ir įmonių darbuotojams, „Windows 10“ tampa geriausiu galimu sprendimu“.

Tyrimų įmonės „NetMarketshare“ atliktas tyrimas rodo, kad šiuo metu vos 13,4 proc. asmeninių kompiuterių įdiegta „Windows 8“ ar „Windows 8.1“ sistema. Tuo metu net 51,2 proc. vartotojų tebenaudoja „Windows 7“, o 23,9 proc. ištikimi „Microsoft“ techniškai nebenaujinamai „Windows XP“ operacinei sistemai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi