Mokslas ir IT

2015.02.14 17:32

NASA skelbia pilotuojamų amerikietiškų erdvėlaivių sugrįžimą

BNS2015.02.14 17:32

JAV kosmoso tyrimų agentūra NASA antradienį pareiškė, kad 16 val. (23 val. Lietuvos laiku) bus „labai svarbus pranešimas“ apie Jungtinių Valstijų sugrįžimą prie žmogaus pilotuojamų skrydžių.

JAV kosmoso tyrimų agentūra NASA antradienį pareiškė, kad 16 val. (23 val. Lietuvos laiku) bus „labai svarbus pranešimas“ apie Jungtinių Valstijų sugrįžimą prie žmogaus pilotuojamų skrydžių.

NASA, kuri nebegalėjo pati iškelti žmonių į kosmosą, kai 2011 metais į atsargą buvo išleistas erdvėlaivių laivynas, dabar pareiškė, kad minėtasis itin svarbus pranešimas būsiąs paskelbtas Kennedy kosmoso centre Floridoje per spaudos konferenciją, kuri bus tiesiogiai transliuojama per NASA televiziją ir jos tinklalapyje.

„Mes sugrąžiname į Ameriką žmonių paleidimą į kosmosą. Sužinosite, kas gabens įgulas į TKS (Tarptautinės kosmoso stoties)“, – sakoma NASA paskyroje tinkle „Twitter“.

NASA atstovas atsisakė atskleisti daugiau detalių iki pranešimo, kurio laikas sutaps su JAV rinkų uždarymo laiku.

Ši agentūra išleido šimtus milijonų, padėdama privačioms bendrovėms, kaip „SpaceX“, „Boeing“ ir „Sierra Nevada“ sukrti savus įgulos gabenimo aparatus, kad amerikiečiai 2017 metais jau galėtų kilti į orbitą savomis priemonėmis.

Kol kas pasaulio astronautams tenka pasikliauti Rusijos kosminiais laivais „Soyuz“, kad pasiektų orbitinę stotį; ir tai kainuoja po 70 mln. JAV dolerių už vieną žmogų.

„The Wall Street Journal“ mini vieną pramonės šaltinį, kuris sakė, kad NASA konkurse į kosminius transportininkus favorite laiko bendrovę „Boeing“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt