Naujienų srautas

Mokslas ir IT2014.09.12 15:56

D. Grybauskaitė atidarė Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ atradimų dieną

LRT.lt 2014.09.12 15:56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) atidarė Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ atradimų dieną.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) atidarė Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ atradimų dieną.

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet vyksta universitetuose, mokyklose, laboratorijose, muziejuose ir aikštėse septyniuose Lietuvos miestuose. Šventės metu bus surengta daugiau kaip 300 renginių, kurių tikslas – supažindinti visuomenę su mokslo laimėjimais ir inovacijomis.

„Lietuva ne kartą įrodė, kad yra sumanių žmonių šalis, todėl inovacijos ir kūrybiškumas visuomet bus mūsų raktas į valstybės sėkmę. Džiaugiuosi, kad mūsų akademinė bendruomenė nuolat randa modernių ir įdomių būdų, kaip savo atradimus pristatyti visuomenei“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė mokslininkams palinkėjo savo esamus ir būsimus atradimus panaudoti kuriant gražią ir modernią ateities Lietuvą, rašoma pranešime spaudai.

Mokslo atradimų dienoje VGTU mokslininkai svečius kvietė susipažinti su garso virpesių tyrimais ir moderniomis tiltų statybos technologijomis, išmėginti jėgas robotų valdymo varžybose, išbandyti virtualų bepilotį orlaivį ar paskraidinti autonominį sraigtasparnį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi