Mokslas ir IT

2014.09.10 15:49

Ar verta pirkti „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“?

15min.lt2014.09.10 15:49

„Apple“ pagaliau pristatė 4,7 colio įstrižainės „iPhone 6“ ir 5,5 colio „iPhone 6 Plus“. Dabar pasirinkti telefoną iš „iPhone“ telefonų serijos tikrai nelengva – yra du nauji šeštos kartos telefonai, o penktos kartos „iPhone 5c“ ir „iPhone 5s“ kaina gerokai sumenko. Neturintys „iPhone“ dabar gali rinktis iš keturių naujesnių „Apple“ telefonų. Ar verta atnaujinti savo telefoną ir jį pakeisti šeštos kartos „iPhone“, svarsto time.com.

„Apple“ pagaliau pristatė 4,7 colio įstrižainės „iPhone 6“ ir 5,5 colio „iPhone 6 Plus“. Dabar pasirinkti telefoną iš „iPhone“ telefonų serijos tikrai nelengva – yra du nauji šeštos kartos telefonai, o penktos kartos „iPhone 5c“ ir „iPhone 5s“ kaina gerokai sumenko. Neturintys „iPhone“ dabar gali rinktis iš keturių naujesnių „Apple“ telefonų. Ar verta atnaujinti savo telefoną ir jį pakeisti šeštos kartos „iPhone“, svarsto time.com.

Antradienio vakarą pristatytų telefonų užsakymai JAV priimami nuo rugsėjo 12 dienos. Telefonus užsisakę iš anksto juos galės įsigyti rugsėjo 19 dieną. Kiek vėliau jie atkeliaus ir į Lietuvą. 

Jeigu prisimenate, kaip atrodė pirmasis „iPhone“, tarp šeštos kartos telefonų ir pirmojo modelio pamatysite panašumą – jie yra kiek išlenktų formų. Tik šįkart dizainas labiau kompleksiškas, o stiklas susilieja su metalo danga nepalikdamas jokių nelygumų. Taigi dizainui priekaištų nėra.

Be to, abu telefonai yra ploniausi „Apple“ kada nors išleisti išmanieji – „iPhone 6“ storis yra 6,9 mm, o „iPhone 6 Plus“ – 7,1 milimetro.

Geresnės kokybės ekranai

Telefonai turi patobulintus „Retina HD“ ekranus. „Retina HD“ – rinkodaros specialistų sugalvotas terminas, skirtas apibūdinti geresnei raiškai, o subtilius skirtumus plika akimi pamatyti ne taip paprasta.

Tačiau tiems, kas mėgsta puikuotis skaičiais, tikrai bus kuo pasigirti. Mažesnis „iPhone“ turi 326 ppi, o didesnysis – 401 ppi – tai net 2 mln. pikselių. „Apple“ taip pat atkreipia dėmesį, kad nauji išmanieji turi ir platesnius žiūrėjimo kampus ir kur kas geresnį kontrasto santykį.

Bendrovė žada, kad prie senesnių programėlių išmanieji prisitaikys be jokių trikdžių, o nauja funkcija automatiškai pavers „iPhone 6 Plus“ pagrindiniame meniu esančias programėles.

Procesorius

Telefonuose veiks spartus procesorius A8 su 2GB RAM. Pasak „Apple“, jis apdoros duomenis ketvirtadaliu greičiau, o grafika bus iki 50 proc. kokybiškesnė. „iPhone 6 Plus“ yra vienas greičiausių planšetofonų pasaulyje.

Pastarasis telefonas turės ir patobulintą bateriją: su „Plus“ galima klausytis muzikos iki 80 valandų. Palyginimui – „iPhone 5 S“ – 60 valandų, 14 val. žiūrėti video (su „iPhone 6“ – 11 val., su 5s – 10 valandų). Budėjimo režimu „Plus“ galės veikti 16 parų, „iPhone 6“ – dešimt.

Šeštos kartos „Apple“ telefonai taip pat turi barometrą, judesio koprocesorių M8 ir turi galimybę skambinti „WiFi“ ryšiu.

Kamera

Nors megapikselių skaičius telefonuose yra toks pat kaip ir penktos kartos telefonuose – 8 megapikseliai, tačiau tiek priekinė, tiek galinė kameros įgavo naujų funkcijų.

„Focus Pixels“ dvigubai pagreitins automatinį telefono fokusavimą. Telefonais bus galima filmuoti 30 arba 60 kadrų per sekundę greičiu, taip pat ir sulėtintu režimu. Šeštos kartos „Apple“ flagmanuose įdiegta vaizdo stabilizavimo funkcija, telefonai gali aptikti veidus, užfiksuoti šypsenas ar mirksėjimą iš gerokai tolesnio atstumo ir žymiai efektyviau.

Priekinė kamera taip pat buvo patobulinta. Dabar ji gali automatiškai filmuoti plačiu kampu ir turi režimą, leisianti per sekundę padaryti dešimt asmenukių.

Naujieji telefonai turės ir „Voice over LTE“ funkciją, kuris leis kalbėti ir tuo pat metu siųstis duomenis be juntamo siuntimo greičio sulėtėjimo.

Telefonas vietoje piniginės

„Apple“ pristatė ir mokėjimų sistemą „Apple Pay“, veikiančią per NFC jungtį. Džiugu tai, kad bus palaikomi mokėjimai „Visa“, „Mastercard“ ir „American Express“, o saugumą užtikrins patobulintas pirštų atspaudų skaitytuvas. „Apple“ žada, kad sumokėti už prekes bus galima pridėjus telefoną prie kortelių skaitytuvo vos vienu mygtuko paspaudimo.

Tiesa, daugelis bendrovių iki šiol nesėkmingai bandė eksperimentuoti su skaitmeninėmis mokėjimų sistemomis ir tai kelia įtarimų, kad ne viskas gali eitis sklandžiai. Tačiau jei viskas bus taip, kaip sako „Apple“, tokia sistema turi daug neišnaudotų galimybių.

Kuris laikas ši atsiskaitymų galimybė veiks tik tose vietose, su kuriomis „Apple“ bus sudariusi sutartis.

Trūkumai: didesnė kaina ir saugumas

Išmanusis šeštos kartos 16 GB „Apple“ telefonas JAV su standartine dvejų metų sutartimi kainuoja 199 dolerius – tiek, kiek ir 5s, o „iPhone 6 Plus“ – 299 dolerius. Akivaizdu, kad galutinė telefono kaina ir Lietuvoje dėl to bus brangesnė, o rinkoje tikrai nemažai pigesnių ir kokybiškų planšetofonų.

O jei jums tinka keturių colių įstrižainės „iPhone“, kuris tiesiog veiktų su „iOS 8“, galite įsigyti ir 5s arba 5c modelius – jie dabar bus gerokai pigesni.

Reikia nepamiršti, kad didelė dalis „Apple“ naujo A8 procesoriaus galios bus skirta apdoroti pagerintam vaizdui šeštos kartos telefonuose. Praktikoje tai reikš, kad dalis žaidimų atrodys labai panašiai, kaip ir ankstesniuose 64 bitų su iOS 8 veikiančiuose įrenginiuose ir gali būti, kad skirtumo beveik nematysite

Kyla klausimų ir dėl saugumo. „Apple“ aiškina, kad „Apple Pay“ turėtų būti kur kas saugesnis mokėjimo būdas, nei atsiskaitymas jūsų banko kortele. Kol kas su tuo sutikti negalime. Apie patikimumą daug kalbėta tada, kai buvo pavogtos įvairių įžymybių nuotraukos iš „iCloud“. Kas už tai atsakingas, vienareikšmiškai pasakyti sunku, tačiau „Apple“ įvaizdis nuo to tikrai nukentėjo.