Mokslas ir IT

2012.10.11 17:47

Blogos naujienos labiau veikia moteris

ELTA 2012.10.11 17:47

Blogos naujienos, pavyzdžiui, pranešimai apie žmogžudystes, daro įtaką moterų reakcijai į stresines situacijas, o vyrų taip nepaveikia, praneša BBC.  

Blogos naujienos, pavyzdžiui, pranešimai apie žmogžudystes, daro įtaką moterų reakcijai į stresines situacijas, o vyrų taip nepaveikia, praneša BBC.

Kanados mokslininkai atliko nedidelį tyrimą, kuriame dalyvavo 60 žmonių. Tyrimo duomenys skelbiami žurnale „PloS One“. Mokslininkai sako, kad tyrimas atskleidė skirtumus tarp vyrų ir moterų. Moterų, kurios prieš tai sužino blogų naujienų, organizmai stresinėse situacijose gamina daugiau streso hormonų. Tuo tarpu vyrų neigiamos naujienos taip neveikia.

Mokslininkai tyrimo dalyviams davė skaityti laikraščių naujienas apie nelaimes ir žmogžudystes arba neutralias istorijas, pavyzdžiui, apie filmų premjeras. Tuomet buvo atliekamas streso testas ir jo metu matuojamas streso hormono kortizolio lygis. Pastebėta, kad pačios blogos naujienos streso hormono lygio nepadidino, bet šias naujienas skaičiusios moterys vėliau jautriau reagavo į streso testą. Blogos naujienos tokio poveikio vyrams nedarė.

Pastebėjus, kad moterys jautriau reaguoja į stresines situacijas, ir atsižvelgiant į tai, kad jos gyvena ilgiau nei vyrai, kyla klausimas, kaip jų organizmai neutralizuoja neigiamą streso poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.

Pasak mokslininkų, atsakymas į šį klausimą gali padėti pagerinti žmonių sveikatą. Vis dėlto pabrėžiama, kad Kanadoje atlikto tyrimo apimtis labai maža ir, norint ką nors išsiaiškinti, reikia atlikti platesnes studijas.