Mokslas ir IT

2014.08.12 12:48

Kinijos zoologijos sodas pristatė pirmą išgyvenusį pandų jauniklių trejetuką

BNS 2014.08.12 12:48

Kinija pristatė neseniai atsivestus didžiųjų pandų jauniklius, kuriuos įvardijo kaip pirmąjį pasaulyje išgyvenusį šios ryšies gyvūnų trejetuką, o jų atėjimas į pasaulį buvo giriamas kaip „stebuklas“, nes pandos yra pagarsėjusios dėl itin prasto vislumo.

Kinija pristatė neseniai atsivestus didžiųjų pandų jauniklius, kuriuos įvardijo kaip pirmąjį pasaulyje išgyvenusį šios ryšies gyvūnų trejetuką, o jų atėjimas į pasaulį buvo giriamas kaip „stebuklas“, nes pandos yra pagarsėjusios dėl itin prasto vislumo.

Jauniklių motina Juxiao, kurios vardas reiškia „Chrizantemos šypsena“, atsivedė tris jauniklius Guangdžou provincijoje įsikūrusiame Čimelongo safario parke liepos 29-osios paryčiais, tačiau buvo pernelyg išsekusi, kad galėtų rūpintis mažyliais.

Jos jaunikliai buvo perkelto į inkubatorius, ko Juxiao atgavo jėgas, o dabar buvo grąžinti motinos globai, prižiūrint apskritą parą budinčių darbuotojų komandai, nurodė zoologijos sodas.

„Kalbama, kad jie yra vienintelis kada nors išgyvenęs pandų jauniklių trejetukas“, – sakoma safario parko antradienį paskelbtame pranešime.

Viena pareigūnė iš Volongo nacionalinio gamtos rezervato, esančio Sičuano provincijoje ir laikomo autoritetingiausia pandų apsaugos bei veisimo institucija, sakė, kad tie trys jaunikliai dar per maži, kad būtų įregistruoti kaip išgyvenę, tačiau jie yra vienintelis tebegyvenantis didžiųjų pandų trejetukas.

„Galėsime pasakyti, kad jie išgyveno, tik tuomet, kai jie sulauks šešių mėnesių. Kol kas jie išties yra vienintelis tebegyvenantis trejetukas“, – pažymėjo pareigūnė, pavarde Zhao.

„Šis trejetukas gali būti vadinamas nauju pasaulio stebuklu“, – paskelbė Čimelongo safario parkas, pridūręs, kad didžiųjų pandų jauniklių mirtingumas „nepaprastai didelis“.

Anksčiau šį mėnesį padarytose nuotraukose matomi inkubatoriuose laikomi trys rausvi jaunikliai dar neatsivėrusiomis akimis, apžėlę retu baltu kailiu.

„Motinos ir mažylių būklė gera, tačiau žavūs naujagimiai ypač įkvepiantys“, – pažymėjo zoologijos sodas.

Tų jauniklių lytis nebuvo atskleista, o vardai jiems bus suteikti vėliau.

Didžiosios pandos, kurių natūralios buveinės yra Kinijos pietvakarių kalnuose, yra pagarsėjusios dėl savo menko vislumo. Šiai rūšiai grėsmę taip pat kelia kiti veiksniai, tokia kaip buveinių nykimas. Šiuo metu Kinijoje laisvėje gyvena apie 1 600 pandų.

Natūraliomis sąlygomis šie žvėrys jauniklius paprastai veda nuo balandžio vidurio iki gegužės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.