Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Atrastos didžiausio pingvino fosilijos

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Mokslininkai Antarktidoje rado didžiausio Žemėje gyvenusio pingvino fosilijas. Jo ūgis siekė 2 metrus, svoris – 115 kg.

Mokslininkai Antarktidoje rado didžiausio Žemėje gyvenusio pingvino fosilijas. Jo ūgis siekė 2 metrus, svoris – 115 kg.

Palaeeudyptes klekowskii gyveno prieš 37–40 mln. metų. Tuo metu Antarktidoje gyveno apie 10–14 pingvinų rūšių, newscientist.com sakė La Plata muziejaus Argentinoje mokslininkė Carolina Acosta Hospitaleche.

Dar šių metų pradžioje mokslininkų komanda rado daug mažų Palaeeudyptes klekowskii kaulų, daugiausiai – iš sparnų. Tik vėliau, aptikus didesnių sparno ir kulkšnies kaulų, C. Acosta Hospitaleche nustatė, kad pingvino ūgis siekė 2,01 m.

„Atrasti didesni kaulai įrodo, kad Palaeeudyptes klekowskii buvo išties dideli paukščiai“, – teigė Bruce muziejaus mokslininkas Danas Ksepka.

Tiesa, jis pabrėžia, kad gali būti, jog visgi C. Acosta Hospitaleche klysta. Mat šiais laikais gyvenančių pingvinų fiziologija yra kitokia nei tų, kurie gyveno prieš milijonus metų. Todėl ne visai tikslinga teigti, kad dideli kaulai būtinai reiškia ir didesnį ūgį. 

Šiuo metu didžiausi Žemėje gyvenantys pingvinai yra imperatoriškieji. Jų ūgis – apie 1,36 m, svoris – apie 46 km.

Kuo didesnis pingvinas, tuo jis ilgiau išbūna po vandeniu ir gali giliau panerti. Remiantis šia teorija, Palaeeudyptes klekowskii po vandeniu galėjo išbūti net 40 minučių.