Mokslas ir IT

2012.09.20 13:45

Ateityje lėktuvai bus varomi šienu ir pjuvenomis

LRT.lt 2012.09.20 13:45

Keleiviniai lėktuvai vietoj įprastų degalų ateityje turėtų naudoti šieną arba pjuvenas, įsitikinę Prancūzijos mokslininkai.  

Keleiviniai lėktuvai vietoj įprastų degalų ateityje turėtų naudoti šieną arba pjuvenas, įsitikinę Prancūzijos mokslininkai.

Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, šią liepą prasidėjusio projekto „ProBio3“, kurį iš dalies finansuoja ir Prancūzijos vyriausybė, tikslas – rasti ekologišką pamainą įprastam lėktuvų kurui.

„Rytoj lėktuvai skraidys naudodami žemės ūkio ir miškininkystės pramones atliekas“, – įsitikinusi Carole Molina-Jouve iš Tulūzos Nacionalinio taikomųjų mokslų instituto.

„Jau dabar žinome, kaip pasigaminti tokį kurą, tačiau dabar ieškome būdų, kaip tokį kurą gaminti pramoniniu būdu. Mums reikia išversti tai, kas padaryta laboratorijose į tikrą aplinką, padidinti efektyvumą ir pelningumą“, – priduria mokslininkė.

Planai kaip kuro šaltinį naudoti šiaudus arba medžio drožles yra naujausias biodegalų kūrėjų sumanymas, nukreiptas į kuro kainų ir užterštumo mažinimą.

Iki šiol biodegalai buvo gaminami grūdinių kultūrų pagrindu, tačiau dėl sausrų pasaulyje ir maisto stygiaus imta diskutuoti dėl tokių degalų naudojimo.

Vienas programos partnerių, Europos lėktuvų gamintojas „Airbus“, tiki, kad biodegalai, pagaminti iš šiaudų ar medienos likučių, bus ateities lėktuvų kuras.

 „ProBio3“ programos trukmė 8 metai, biudžetas – 24,6 mln. eurų.