Naujienų srautas

Mokslas ir IT2014.07.04 15:53

Sulaukusi daug kritikos, „Google“ atkuria kai kuriuos anksčiau ištrintus puslapius

ELTA 2014.07.04 15:53

Sulaukusi daug kritikos, JAV interneto milžinė „Google“ nutarė atkurti kai kuriuos anksčiau ištrintus puslapius po to, kai buvo paskelbtas Europos Teisingumo Teismo sprendimas.

Sulaukusi daug kritikos, JAV interneto milžinė „Google“ nutarė atkurti kai kuriuos anksčiau ištrintus puslapius po to, kai buvo paskelbtas Europos Teisingumo Teismo sprendimas.

Prieš dvi savaites šis teismas, išnagrinėjęs vieno ispano skundą paieškos milžinei, priėmė netikėtą sprendimą ir nurodė, kad žmonės turi teisę prašyti „Google“ ištrinti asmeninius duomenis, pateikiamus paieškos rezultatuose. Teisė „būti pamirštiems“ internete galioja tam tikromis aplinkybėmis, kai žmonių asmeniniai duomenys tampa pasenę, netikslūs arba nebeaktualūs.

Laikraščio „The Guardian“ straipsniai, paskelbti internetu, buvo pašalinti šią savaitę, bet dabar jie ir vėl randami paieškos sistemoje.

„Google“ gina savo veiksmus, teigdama, kad tai „sudėtingas procesas“ ir bendrovė siekia jį atlikti kiek įmanoma atsakingiau.

„Europos Teisingumo Teismo sprendimas nėra sprendimas, kuris mus nudžiugino, kurio mes norėjome, – bet dabar tai Europoje galiojantis įstatymas, ir mes privalome laikytis šio įstatymo“, – kalbėjo „Radijui 4“ „Today“ programoje „Google“ ryšių skyriaus vadovas Peteris Barronas.

Pasak jo, „Google“ siekia išlaikyti pusiausvyrą užtikrindama tiek skaidrumo, tiek ir žmonių tapatybės apsaugos poreikius.

P. Barrono teigimu, paieškos bendrovė visomis išgalėmis stengiasi laikytis Teisingumo teismo sprendimo, kuris skelbia, kad informacija gali būti pašalinama iš paieškos sistemos, jeigu ji pripažinta „pasenusi, nesvarbi ar jau nebe aktuali“.

Gegužės 13 d. ES Teisingumo Teismas savo sprendime nurodė, kad gavus prašymą „neadekvati, nesvarbi ar nebeaktuali“ informacija apie asmenį turi būti ištrinama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi