Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Vilniuje prasidėjo lazerių simpoziumas

Prasidėjo tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis tikslaus lazerinio mikroapdirbimo simpoziumas.

Prasidėjo tris dienas truksiantis, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis tikslaus lazerinio mikroapdirbimo simpoziumas.

Jame savo darbus pristato žinomiausi ir daugiausiai šioje srityje nusipelnę mokslininkai, lazerių kūrėjai bei lazerinių sistemų gamintojai iš JAV, Japonijos, Kinijos ir daugelio Europos šalių.

Į Vilnių garsiausius lazerių ekspertus iš viso pasaulio sutraukęs simpoziumas kasmet vyksta vis kitoje, lazerių pramonėje pirmaujančioje šalyje. Trijų sesijų metu mokslininkai pasidalins lazerių vystymo ir pritaikymo pramonėje pasiekimais ir svarbiausiomis naujovėmis bei aptars šios šakos vystymosi perspektyvas.

„Labai svarbi tema yra precizinis medžiagų apdorojimas lazerine spinduliuote. Ir šita tema, aš sakyčiau, yra dominuojanti tuo, kad su lazerio spinduliu, kuris yra labai aštrus ir gali būti labai trumpo poveikio, galima atlikti tokias technologines operacijas, tokį technologinį medžiagų apdorojimą, kokio negalima pasiekti jokiais kitokiais būdais“, – sakė lazerių mokslo Lietuvoje pradininkas profesorius Algis P. Piskarskas.
    
Anot profesoriaus, tokie renginiai didina šalies prestižą ir garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. Šiuo metu mūsų šalyje veikia 16 lazerinėmis technologijomis užsiimančių įmonių, kuriose dirba per 60 mokslo daktarų.

Tai yra iš tikrųjų aukštųjų technologijų pramonė, kuri sudaro Lietuvoje, sakyčiau, ypatingą branduolį, rodantį, kad mokslo ir technologijų sąveika gali sukurti ypatingas įmones, kurios šiuo metu pasaulio rinkai pateikia ypatingos paklausos produktus kaip, sakykim, pikosekundiniai, femtosekundiniai lazeriai arba specialūs lazerinio apdorojimo instrumentai ar mechanizmai, kurie reikalingi gaminant naujas medžiagas, kompozitus, naujus precizinius įrenginius ir taip toliau“, – kalbėjo A. P. Piskarskas.