Mokslas ir IT

2012.09.12 12:46

Vilniuje prasidėjo gyvybės mokslų konferencija

ELTA2012.09.12 12:46

Galimybę pristatyti pasauliui Lietuvos ir kitų Baltijos šalių mokslo pasiekimus pabrėžė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis trečiadienį Vilniuje prasidėjusioje tarptautinėje gyvybės mokslų konferencijoje „Life Sciences Baltics 2012“.

Galimybę pristatyti pasauliui Lietuvos ir kitų Baltijos šalių mokslo pasiekimus pabrėžė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis trečiadienį Vilniuje prasidėjusioje tarptautinėje gyvybės mokslų konferencijoje „Life Sciences Baltics 2012“.

„Galima sakyti, kad Lietuva pastaraisiais metais daug pasiekė gyvybės mokslų srityje. Tačiau kartu negalima paneigti, kad dar nebuvo galimybės šiuos pasiekimus pristatyti ir pripažinti pasauliniu mastu. Šiandien esame čia, kad pademonstruotume visiems partneriams, jog esame pasiekę aukščiausią lygį, kad pristatytume savo naujausius atradimus ir praneštume apie pasiryžimą aktyviai ieškoti rinkos galimybių mūsų intelekto vaisiams“, – sakė A. Ažubalis.

Vilniuje vykstantis forumas – pirmasis tokios apimties renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Jame Baltijos regiono mokslo įstaigos bei kompanijos prisistato užsienio partneriams ir siekia atverti duris aukštųjų ir biotechnologijų produktams pasaulio rinkose.

Rugsėjo 12–14 dienomis renginyje numatyta konferencija, kurioje pranešimus skaitys lektoriai iš viso pasaulio, Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyvybės mokslų pramonės paroda, partnerystės renginys, speciali programa pradedantiesiems verslininkams, vizitai į pagrindines šalies gyvybės mokslų įmones, klinikas ir tyrimų centrus, studentų konferencija. Forume dalyvaus 700 svečių. Pusė užsiregistravusiųjų – iš Lietuvos, antra tiek – užsieniečiai.

Į forumą atvyksta ir Izraelio biotechnologijų pramonės atstovų delegacija. Tarp jų – didžiausios pasaulyje sveikatos priežiūros investicinės įmonės „Orbimed“ atstovai. Pranešimus konferencijoje skaitys izraelietė Nobelio premijos 2009 m. laureatė prof. Ada E. Yonath.

Forume taip pat dalyvaus atstovai iš daugybės Lietuvoje ir pasaulyje žinomų įmonių, svarbiausių gyvybės mokslų institutų, klinikų ir tyrimų centrų.

Renginyje apsilankys ir gyvybės mokslų srityje įsitvirtinę užsienio lietuviai, tarp kurių – Jokūbas Žiburkus iš Hjustono universiteto, Norvegijoje dirbantis mokslininkas Petras Juzėnas, Svinburno technologijų universiteto profesorius ir Mikrofotonikos centro direktoriaus pavaduotojas Saulius Juodkazis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt