Mokslas ir IT

2014.06.09 16:34

Palydovui „LituanicaSAT-1“ – tarptautinis pripažinimas

LRT.lt2014.06.09 16:34

Birželio 9 d. organizacija AMSAT (Radijo mėgėjų palydovų korporacija) Vilniaus universiteto palydovui „LituanicaSAT-1“ suteikė tarptautinio radijo mėgėjų palydovų registro OSCAR numerį LO-78.

Birželio 9 d. organizacija AMSAT (Radijo mėgėjų palydovų korporacija) Vilniaus universiteto palydovui „LituanicaSAT-1“ suteikė tarptautinio radijo mėgėjų palydovų registro OSCAR numerį LO-78.

Į šį registrą įtraukiami tik tie dirbtiniai Žemės palydovai, kuriuose sėkmingai veikia mėgėjiška radijo retransliavimo įranga ir galima užmegzti užtikrintą palydovinį ryšį su Žemėje esančiomis radijo stotimis.

„LituanicaSAT-1“ įtraukimas į šį registrą − tarsi sertifikatas, liudijantis, kad būdamas orbitoje palydovas ne tik patarnavo mokslo labui, bet ir išpildė savo kūrėjų pažadus pasaulio bendruomenei. Tai įrodymas, kad „LituanicaSAT-1“ ryšio paslaugomis galėjo ir vis dar gali pasinaudoti bet kuris tai padaryti norintis Žemės gyventojas, rašoma pranešime spaudai.

„Sveikinimai visai Lietuvai! Gavome tikrai daugiau, nei buvome suplanavę. Tarptautiniame radijo mėgėjų pasaulyje – tai aukščiausias pripažinimas ir apdovanojimas“, − džiaugiasi vienas iš retransliatoriaus kūrėjų Žilvinas Batisa.

Nors palydovo „LituanicaSAT-1“ misijos laikas eina į pabaigą, jis orbitoje dirba įtemptu darbo grafiku. Norint pasinaudoti palydovo teikiamu ryšiu Lietuvoje tereikia turėti Ryšių reguliavimo tarnybos suteiktą leidimą ir radijo šaukinį bei palydoviniam ryšiui tinkamą radijo įrangą.

Su radijo mėgėjų veikla susipažinti ir ja užsiimti kviečia Vilniaus universiteto radijo klubas LY1BWB, kuriame šiuo metu ir dirba palydovo „LituanicaSAT-1“ valdymo centras.

Apie mėgėjiškus radijo ryšius daugiau paskaityti galima www.hamradio.lt ir www.rk.projektas.vu.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt