Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Kinijoje rastos galbūt seniausios pasaulyje kelnės

BNS 2015.09.08 13:45

Dvejos 3,3 tūkst. metų senumo kelnės, rastos Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione, gali būti pačios seniausios pasaulyje, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Dvejos 3,3 tūkst. metų senumo kelnės, rastos Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione, gali būti pačios seniausios pasaulyje, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Gegužę archeologai rado šiuos iš gyvūnų kailių pasiūtus vyriškus drabužius ant dviejų mumijų, kurios, kaip manoma, yra vyresnių nei 40 metų šamanų, rašo valstybinis dienraštis „China Daily“, cituodamas mokslininkus.

Dabar tarptautinė tyrėjų komanda mėgina užkonservuoti ir restauruoti tuos į dabartines kelnes aiškiai panašius drabužius, kurie yra seniausi kada nors rasti, sakoma pranešime.

„Jos beveik tokio paties pavidalo kaip dabartinės kelnės“, – pranešime cituojamas Sindziango archeologijos instituto mokslininkas Lu Enguo.

Tame regione buvo rasta dar senesnių į kelnes panašių drabužių, bet jie buvo daug paprastesni ir neturėjo medžiaginio raišteliais suvarstomo ančio, pridūrė Lu Enguo.

Archeologų nuomone, Sindziange gyvenę klajokliai išrado kelnes, kurios labai tiko jodinėti.

Klajokliai „iš pradžių dėvėjo kelnes, sudarytas tik iš dviejų klešnių“, – sakė instituto direktoriaus pavaduotojas Xu Dongliangas, pridūręs, kad vėliau „prie klešnių būdavo prisiuvamas antis, o palaipsniui atsirado kitokių stilių, tokių kaip šarovarai“.

Anksčiau rastos seniausios kelnės su ančiu buvo pasiūtos prieš maždaug 2,8 tūkst. metų, sakoma pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Vokietijos archeologijos instituro nuotr.