Mokslas ir IT

2012.09.08 09:22

Mokslininkai teigia, kad Arkties ledynai tirpsta neįtikėtinai greitai

ELTA2012.09.08 09:22

Mokslininkai perspėja, kad šią vasarą Arkties ledyno tirpimas buvo rekordinis ir kad tai – besitęsiančio proceso dalis, praneša BBC.  

Mokslininkai perspėja, kad šią vasarą Arkties ledyno tirpimas buvo rekordinis ir kad tai – besitęsiančio proceso dalis, praneša BBC.

Norvegijos mokslininkai teigia, kad Arkties ledas darosi vis plonesnis ir silpnesnis. Praeitą mėnesį Arkties vandenyną dengiantis ledas nutirpo daugiausia nuo to laiko, kai prieš 30 metų buvo pradėta jį stebėti Žemės palydovais. Ledas tirps dar mažiausiai savaitę, nes paprastai tirpimas sustoja rugsėjo viduryje, kai pradeda vėsti oras. Manoma, kad tokio masto Arkties ledyno tirpimas gali net daryti įtaką Europos orams.

Norvegijos poliarinio instituto direktorius Kimas Holmenas sakė, kad ledas tirpsta greičiau nei buvo tikėtasi. Pasak jo, mokslininkai prieš 20 ir net prieš 10 metų nesitikėjo, kad įvyks tokie pokyčiai. Kitas mokslininkas Edmondas Hansenas sakė, kad tai ne trumpalaikis reiškinys, o besitęsiantis procesas. Pasak jo, ištirpsta vis daugiau ledo ir jo nykimo greitis didėja.

Ledo tirpimą mokslininkai stebi iš palydovų ir matuoja kitais prietaisais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt