Mokslas ir IT

2012.09.07 23:41

Vilniuje atidarytas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras

ELTA 2012.09.07 23:41

Vilniuje duris atvėrė bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje.

Vilniuje duris atvėrė bendrovės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Tai yra pirmas tokio pobūdžio centras ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje.

Jame jau pradėtos teikti visos biotechnologinės farmacijos paslaugos – nuo užsakomųjų mokslinių ekspertizių iki bandomųjų preparatų gamybos ikiklinikiniams ir klinikiniams tyrimams.

Šiuo metu bendrovė yra pasirašiusi beveik 38 mln. litų vertės preliminarių susitarimų biofarmacijos paslaugoms teikti keleriems metams į priekį.

„Ne kartą deklaravome, kad Lietuva turi potencialo tapti Šiaurės ir Baltijos regionų aukštųjų technologijų centru. Ypač sėkminga šios bendrovės veikla yra dar vienas tvirtas žingsnis link šio tikslo. Džiaugiuosi, kad į tokių modernių mokslinių centrų atidarymus tenka važiuoti vis dažniau“, – penktadienį atidarydamas „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Į integruotame mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Santara“ įsikūrusį mokslo ir gamybos centrą iš viso investuota 56 mln. litų, iš jų apie 38 mln. – Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras kartu su gamybine baze pastatyti ir įrengti per 14 mėnesių. Planuojama, kad investicijos atsipirks per 6 metus.

Pasak „Biotechpharma“ valdybos pirmininko prof. Vlado Algirdo Bumelio, vienu metu centre galima vykdyti 3–4 tiriamųjų vaistinių preparatų mokslinius tyrimus, produkcijos procesų kūrimą, optimizavimą bei vystymą. Per metus iš viso galima pagaminti iki 42 tiriamųjų vaistinių preparatų serijų.

Atidarytame moksliniame centre jau dirba 36 aukštos kvalifikacijos mokslininkai, tyrėjai, įrenginių inžinieriai ir technikai. Kitais metais planuojama įkurti beveik antra tiek darbo vietų Lietuvos mokslininkams ir biotechnologams.

Bendrovė „Biotechpharma“, įkurta 2004 m., priklauso „Northway“ įmonių grupei. Bendrovėje šiuo metu dirba 46 žmonės.