Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

„Google“ ES piliečiams leis pašalinti pėdsakus internete

Interneto milžinas „Google“ spaudžiamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sutiko Bendrijos piliečiams teikti paslaugą, kuri leistų pašalinti interneto vartotojų paliktus nereikšmingus pėdsakus internete.

Interneto milžinas „Google“ spaudžiamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sutiko Bendrijos piliečiams teikti paslaugą, kuri leistų pašalinti interneto vartotojų paliktus nereikšmingus pėdsakus internete.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismo verdiktas gegužės 13-ąją – žmonės turi teisę, kad jų pėdsakai internete būtų pamiršti. Jei asmuo reikalauja – nesvarbi ir nereikšminga informacija, kurią galima rasti per „Google“ paieškos sistemą, privalu pašalinti.

Kovą dėl teisės būti pamirštam pradėjo vienas ispanas, kuris piktinosi „Google“ paieškų sistemoje radęs nuotrauką savo namo, kuris vis dar pristatomas kaip dėl skolų parduodamas aukcione, nors vyras problemas jau seniai buvo išsprendęs.

„Tai – geros žinios, kurios sustiprina Europos Komisijos poziciją. Pirma, Europos teisė galioja paieškos milžinui, o antra – duomenis kontroliuojantis „Google“ gali tikrai būti laikomas kaip atsakingas už jų kontrolę“, – teigė Europos Komisijos atstovė Mina Andreeva.

Dabar į panašią kaip ispano padėtį patekę žmonės „Google“ sistemoje gali užpildyti specialią formą, nurodyti kokią informaciją prašo ištrinti, iš kurios šalies kreipiasi, prikabinti savo nuotrauką ir paaiškinti, kodėl prašo šalinti pėdsakus.

Kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas atskirai, o informacija išnyks tik Europoje, nes „Google“ laikosi pozicijos, kad asmens reikalavimas pamiršti duomenis esą kertasi su viešuoju interesu laisvai dalytis informacija ir ją rasti.

Šią pusiausvyrą esą išlaikyti sunku, „Google“ net kuria specialų komitetą. Pėdsakų lengvai neištrinsi, jei „Google“ atkapstys, kad jie susiję su sukčiavimu, korupcija, kitais nusikaltimais.

BBC žurnalistai sako radę informacijos, kad Didžiojoje Britanijoje maždaug pusė reikalaujančių „Google“ ištrinti jų informaciją – nuteistieji.

„Google“ taip pat susirūpinusi, kad tokia Europos Sąjungos politika varžys inovacijas. Bendrovės paieškos sistemą Europos Sąjungoje naudoja apie 90 procentų interneto vartotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi