Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

KTU sukurtas palydovas pateko į Žemės atmosferą ir sudegė

BNS 2015.09.08 13:45

Kauno technologijos universitete (KTU) sukurtas palydovas „LitSat-1“ pateko į Žemės atmosferą ir sudegė, pranešė universitetas.

Kauno technologijos universitete (KTU) sukurtas palydovas „LitSat-1“ pateko į Žemės atmosferą ir sudegė, pranešė universitetas.

Ketvirtadienio vakarą amerikiečių gynybos sistema NORAD nustojo atnaujinti palydovo „LitSat-1“ orbitos duomenis. Su juo užmegzti ryšio jau nuo trečiadienio nebepavyksta ir Kauno mokslininkams. Todėl misijos protokole oficialiai konstatuota, kad palydovas gegužės 22 dieną baigė darbą.

Paskutinį kartą „LitSat-1“ į Lietuvą signalą atsiuntė trečiadienį 8 val. 15 min. 15 s. Nuo pirmojo aktyvaus ryšio su palydovu, kuris užmegztas vasarį, buvo praėjusios 1962 val. 30 min., arba beveik 82 paros.

Per tą laiką palydovas Žemės orbitą apskriejo 1303 kartus ir maždaug 1,3 mln. kartų išsiuntė tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva Myli Laisvę“.

Anot KTU pranešimo, šiuo metu bandoma naujo tipo stabilizavimo sistema nanopalydovams, kurioje naudojamos pjezoelektrinės pavaros. Prieš pritaikant ją kosmose, atliekami žemės bandymai, o iš „Litsat-1“ skrydžio sukaupti duomenys bus panaudoti projektuojant valdymo sistemos įrangą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi