Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Byla baigta – skiepai autizmo nesukelia

technologijos.lt 2015.09.08 13:45

Tarp autizmo ir skiepų nėra jokio ryšio, sako Australijos profesorius, peržiūrėjęs 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei milijonas vaikų.  

Tarp autizmo ir skiepų nėra jokio ryšio, sako Australijos profesorius, peržiūrėjęs 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei milijonas vaikų.

„Išanalizavome duomenis ir juose sąryšio nėra“, – sako Sidnėjaus medicinos mokyklos asocijuotasis profesorius Guy Eslickas. Atlikti tyrimą jį paskatino dvi televizijos dokumentikos laidos, kuriose vakcinavimas siejamas su autizmu.

Anot profesoriaus, pradėjus tikrinti tyrimus, jis nerado nė vieno, kuriame viskas būtų apjungta.

„Pamaniau, pats laikas ką nors daryti. Suorganizavau komandą, kad išsiaiškintume, kas iš to išeis“, – teigia G. Eslickas. 

„Retorikos daug nėra, buvau maloniai nustebęs, kad duomenys nerodo ryšio su autizmu ar sutrikimais iš autizmo spektro“, – tvirtina mokslininkas. Taip pat, pasak jo, nėra autizmo ryšio su vakcinų ingredientais, tarp kurių gysidabris ir tiomerosalis.

Vakcinoms nuo difterijos, stabligės ir kokliušo, o taip pat tymų, kiaulytės ir raudonukės vakcinoms (MMR) žurnale Vaccine publikuotas tyrimas priekaištų dėl sveikatos nerado.

„MMR buvo vienas iš didžiųjų antivakcinavimo grupių nerimo objektų“, – kalba G. Eslickas.

Jo teigimu tai labai svarbus atradimas. „Kalbama apie vaikų gyvybes. Tikiuosi, tai pakeis kai kurių, nerimaujančių dėl autizmo grėsmės, tėvų nuomonę“, – sako profesorius.

G. Eslicko tvirtinimu, rimtų neigiamų skiepų poveikių aptinkama retai. 

„Skiepijimo rizika paprastai yra gana maža, – karščiavimas, bėrimas ar rankos skausmas. Rimti neigiami poveikiai yra reti“, – sako G. Eslickas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą