Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Saulėje įvyko galingiausios X klasės žybsnis

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Nors Saulę stebintys mokslininkai prognozavo ramų periodą, naktį į penktadienį mūsų žvaigždė pateikė staigmeną: joje įvyko X1,3 klasės žybsnis.

Nors Saulę stebintys mokslininkai prognozavo ramų periodą, naktį į penktadienį mūsų žvaigždė pateikė staigmeną: joje įvyko X1,3 klasės žybsnis.

Jis užfiksuotas penktadienį 32 min. po vidurnakčio Grinvičo (3.32 val. Lietuvos) laiku. Dėl žybsnio Saulės apšviestoje planetos pusėje trumpam sutriko radijo ryšio sistemos, tačiau rimtesnių incidentų neužfiksuota.

Žybsnis įvyko regione nr. 2035, kuris šiuo metu yra tolimojoje vakarinėje žvaigždės dalyje. Kadangi jis nebuvo nukreiptas į Žemę, išsviestas elektringųjų dalelių srautas grėsmės mūsų planetai nekelia ir turės minimalią įtaką planetos geomagnetiniam laukui.

Saulės žybsniai, priklausomai nuo rentgeno spinduliuotės galingumo, skirstomi į penkias klases: A, B, C, M ir X.

A0,0 atitinka 10 nanovatų kvadratiniame metre spinduliavimo galingumą. B raidės žybsniai yra 10 kartų galingesni už A, C – 10 kartų galingesni už B ir t.t.

Vasario mėnesį Saulėje įvyko galingiausias žybsnis per pastaruosius dvejus metus, o jo galingumas įvertintas X 4,9 klase.

Penktadienio žybsnį užfiksavo NASA „Solar Dynamics Observatory“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi