Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

JAV nacionalinis gamtos istorijos muziejus eksponuos gerai išsilaikiusius tiranozauro griaučius

BNS2015.09.08 13:45

Gerai išsilaikę tiranozauro ( Tyrannosaurus rex) griaučiai, priklausę vienam iš stambiausių iki šiol aptiktų šios rūšies dinozaurų, antradienį persikėlė į savo naujus namus Vašingtone.

Gerai išsilaikę tiranozauro ( Tyrannosaurus rex) griaučiai, priklausę vienam iš stambiausių iki šiol aptiktų šios rūšies dinozaurų, antradienį persikėlė į savo naujus namus Vašingtone.

Skeletas, pramintas „Nacionaliniu T. rex“, buvo aptiktas 1988 metais vieno rančos savininko Montanoje. Šie griaučiai taps pirmosiomis tiranozauro fosilijomis, kurios bus eksponuojamos Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje JAV sostinėje.

Suakmenėjusius kaulus, priklausančius prieš maždaug 66 mln. metų gyvenusiam individui, į Vašingtoną atvežė greitųjų siuntų tarnybos „FedEx“ sunkvežimis – po daugiau nei 3 200 kilometrų kelionės skersai Jungtinių Valstijų.

Griaučiai buvo atvežti į muziejų išardyti ir kruopščiai sukrauti į daugelį medinių dėžių. Per kasinėjimus 1989-1985 metais buvo rasta 80–85 proc. to tiranozauro kaulų.

Tos fosilijos pirmiausiai buvo išvežtos į Uolinių kalnų muziejų Montanoje, o galiausiai atkeliavo į JAV sostinę.

„Tyrannosaurus rex – tikras dinozaurų karalius, – sakė Nacionalinio gamtos istorijos muziejaus laikinasis direktorius Kirkas Johnsonas (Kirkas Džonsonas). – Vargu, ar galėtume būti labiau susijaudinę nei sveikindami nacionalinio T. rex atvykimą Vašingtoną, kad juo galėtų džiaugtis per metus mus aplankantys 8 mln. žmonių ir kad jis taptų vartais į didžiulį mokslinių atradimų pasaulį.“

T. rex , kurį muziejui 50 metų paskolino JAV Armijos inžinierių korpusas, turėjo būti atvežtas į Vašingtoną praeitų metų spalį, tačiau tuos planus sužlugdė tuo metu vykęs dalies federalinių institucijų uždarymas.

Tačiau norintys pamatyti tiranozauro griaučius, dar turės palaukti, kol bus atidaryta nauja šio muziejaus dinozaurų ir fosilijų salė. Numatoma, jog tai įvyks 2019 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt