Mokslas ir IT

2015.02.12 21:37

Vandenį siūlo pasigaminti iš vėjo

LRT.lt2015.02.12 21:37

Prancūzijos mokslininkai rado būdą, kaip išspręsti milijonus žmonių kamuojančią geriamojo vandens problemą – jį siūlo pasigaminti specialia vėjo turbina.  

Prancūzijos mokslininkai rado būdą, kaip išspręsti milijonus žmonių kamuojančią geriamojo vandens problemą – jį siūlo pasigaminti specialia vėjo turbina.

Mokslininkas Marcas Parentas ir jo kompanija „Eoie Water“ sugalvojo būdą, kaip iš oro išgauti H2O – ir pirmiausiai savo produktą bando Karibų jūros regione – ten trūksta geriamojo vandens, o oras yra pakankamai drėgnas.

Kaip praneša ABC News, mokslininko išradimas „WMS 1000“ tiesiogine žodžio prasme gali iš oro išgauti drėgmę ir ją paversti geriamu vandeniu. Kaip tegiama kompanijos internetiniame puslapyje, kai oro temperatūra lygi 23,8 laipsnių Celsijaus (75 laipsniai Farenheito skalėje), o drėgmė – 45 proc., vėjo turbina per valandą gali pagaminti 62 geriamo vandens litrus.

„Išryškinkime žodį „KŪRYBA, – teigia vienas „Eole Water“ vadovų Thibaultas Janinas. – Visi egzistuojantys geriamo vandens sprendimai (šuliniai, gėlinimas, vanduo iš upių ar ežerų ir pan.) naudoja tik esamą vandens šaltinį“.    

Jis priduria, kad jo kompanija turi 150 mln. potencialių klientų. Kita vertus, švaraus geriamojo vandens pasaulyje neturi 1,1 mlrd. gyventojų, o 2,6 mlrd. – geria vandenį neturėdami elementarių sanitarinių normų. Be to, priduriama, kad išradimas gali prieinamas – nors vienos turbinos kaina siekia 600 tūkst. dolerių (1,65 mln. litų), tačiau ji gali veikti bent 20 metų.    

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt