Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

LOGIN 2014 – 130 pranešėjų apie ateitį

LRT.lt2015.09.08 13:45

Kitą savaitę Vilniuje prasidedančioje didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2014 – daugiau nei 100 pranešimų ir beveik 130 pranešėjų, tarp kurių Martinas Cooperis, Jackas Andraka, Sebastianas Viereggas („Google“), Avishai Abrahami („Wix.com“), Matsas Perssonas („Adform“), Jonas Matonis („Bitcoin Foundation“).

Kitą savaitę Vilniuje prasidedančioje didžiausioje Baltijos šalyse progreso konferencijoje LOGIN 2014 – daugiau nei 100 pranešimų ir beveik 130 pranešėjų, tarp kurių Martinas Cooperis, Jackas Andraka, Sebastianas Viereggas („Google“), Avishai Abrahami („Wix.com“), Matsas Perssonas („Adform“), Jonas Matonis („Bitcoin Foundation“).

„Tokie žmonės, kaip M. Cooperis, padėjęs pamatus bevielei komunikacijai, moksleivis J. Andraka, savo atradimu sukrėtęs medicinos pasaulį, ar C. Crittendenas, prisidedantis prie 3D spausdinimo revoliucijos – neabejotinai paliks įspūdį bei įkvėps konferencijos dalyvius“, – pranešime spaudai cituojama LOGIN direktorė Ieva Dirvonskaitė.

Progreso konferencijos pranešėjų sąraše – 63 užsienio ir beveik tiek pat lietuvių.

Pranešime spaudai teigiama, kad pirmąją konferencijos dieną pradės „Omnitel“ vadovas Danas Strömbergas, kalbėsiantis apie mobiliąją ateitį bei jos suteikiamas galimybes vartotojui ir verslui. Pranešimus skaitys mokslo komunikatorius, filmų kūrėjas ir televizijos laidų vedėjas Derekas Mulleris, kuris dalinsis įžvalgomis apie „Facebook“ fenomeną ir jo grėsmes, „Socialbakers“ įkūrėjas Lukas Maixneris pasakos apie socialinių medijų pasaulį ir septyniolikmetis vėžio tyrėjas Jackas Andraka, kuris būdamas vos 15-os sukūrė naujovišką popierinį jutiklį, per 5 minutes atrandantį kasos, kiaušidžių ir plaučių vėžį.

Antrąjį pusdienį įžvalgomis dalinsis internetinių svetainių kūrimo platformos „Wix.com“ įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Avishai Abrahami. Artūras Olšauskas („Media House“), mėnesį prieš LOGIN eksperimentavęs, kaip sekasi šių dienų pasaulyje gyventi be interneto, ieškos naujo balanso su analoginiu pasauliu, dr. Sebastianas Viereggas („Google“) atskleis prekių ženklų įvaizdžio kūrimo paslaptis naudojantis video platformomis, Matsas Perssonas („Adform“) skaitys pranešimą apie interneto variklį dabar ir ateityje.

Antrąją konferencijos dieną kalbės belaidės komunikacijos pionierius, mobiliojo telefono išradėjas Martinas Cooperis, kurį pristato ilgametė konferencijos partnerė bendrovė „Omnitel“, Chadas Crittendenas („3D Systems“) pasakos apie kūno formų atgavimą naudojant 3D spausdinimo sistemą, Jonas Matonis („Bitcoin Foundations“) – apie bitkoinus, nepolitinės valiutos patrauklumą, Juanas Madroñero („Barclays“) dalinsis savo patirtimi, kaip sukurti ir suvaldyti skirtingose pasaulio vietose dirbančias komandas bei kylančius iššūkius ir galimybes didelėms IT bendrovėms.

Pastaruosius kelerius metus geriausiu konferencijos pranešėju pripažintas Linas Šiautkulis („Adnet Media“) šį kartą pasakos kaip atpažinti ir kaip komunikuoti su žmonėmis, kurių galvose – „smegenys 2.0“.

Konferencijos metu vyks diskusijos apie elektroninių parduotuvių perspektyvas, netolimos ateities universiteto viziją, dalinsis patirtimi, kaip naudojant skirtingas medijas atgaivinti spausdintines knygas bei ieškos būdų, kaip tinkamai šviesti visuomenę apie kriptovaliutų naudą ir galimą riziką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt