Naujienų srautas

Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

NASA sustabdė bendradarbiavimą su Rusija

BNS 2015.09.08 13:45

NASA dėl Ukrainos krizės nutraukė visus ryšius su Rusija, išskyrus bendradarbiavimą Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), trečiadienį pranešė pati JAV kosmoso agentūra.

NASA dėl Ukrainos krizės nutraukė visus ryšius su Rusija, išskyrus bendradarbiavimą Tarptautinėje kosmoso stotyje (TKS), trečiadienį pranešė pati JAV kosmoso agentūra.

„Atsižvelgdama į Rusijos tęsiamą Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo pažeidimą, NASA sustabdo daugumą savo esamų susitarimų su Rusijos Federacija“, – sakoma NASA pareiškime.

„Tačiau NASA ir „Roskosmos“ toliau dirbs drauge, kad išlaikytų saugų ir nenutrūkstamą Tarptautinės kosmoso stoties darbą“, – nurodoma jame.

Šias naujienas pirmoji pranešė svetainė „The Verge“, kuri gavo vidaus memorandumą dėl politikos pasikeitimo.

Internete paskelbta to memorandumo kopija rodo, kad sustabdomos NASA darbuotojų kelionės į Rusiją ir rusų apsilankymai NASA objektuose, įšaldomas susirašinėjimas elektroniniu paštu, bendravimas per telekonferencijas ir videokonferencijas.

Naujoji politika nėra taikoma „operacinei Tarptautinės kosmoso stoties veiklai“ ar „ne Rusijoje rengiamiems daugiašaliams susitikimams, kuriuose gali būti dalyvių iš Rusijos“, nurodoma memorandume.

Rusijos raketos „Sojuz“ dabar yra vienintelė priemonė pasaulio astronautams keliauti į TKS. Jungtinės Valstijos sumoka Rusijai vidutiniškai po 70,7 mln. dolerių už vietą.

NASA administratorius Charlesas Boldenas kovo 27 dieną Kongresui sakė, jog nežino jokios grėsmės, kuri galėtų pakirsti Rusijos ir JAV partnerystę kosmoso stotyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą