Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Turkijoje blokuojama „YouTube“

ELTA 2015.09.08 13:45

Turkijos valdžia ketvirtadienį ėmė blokuoti prieigą prie vaizdų dalinimosi svetainės „YouTube“, motyvuojant „grėsme šalies saugumui“, rašo „Reuters“.

Turkijos valdžia ketvirtadienį ėmė blokuoti prieigą prie vaizdų dalinimosi svetainės „YouTube“, motyvuojant „grėsme šalies saugumui“, rašo „Reuters“.

Turkijos nacionalinė telekomunikacijų priežiūros valdyba išleistame pranešime rašė, kad „prieš svetainės veiklą šalies teritorijoje buvo imtasi administracinių veiksmų“.

Sprendimas blokuoti „YouTube“ įgyvendintas praėjus vos dienai po Turkijos teismo įsako nutraukti socialinio tinklapio „Twitter“ blokavimą.

Turkijos premjero Recepo Tayipo Erdogano tvirtinimu, prieiga prie svetainės buvo apribota dėl joje patalpintų „piktadariškų“ įrašų, kuriuose aukšto rango kariuomenės pareigūnai neva aptarinėja galimą karinę operaciją Sirijoje.

„Jie netgi paviešino nacionalinio saugumo komiteto susitikimą. Tai piktadariška ir nesąžininga... kam jie tarnauja skelbdami tokią jautrią medžiagą?“, – savo rėmėjų mitinge kalbėjo premjeras.

Kol kas neaišku kad įkėlė šiuos garso įrašus į „YouTube“, tačiau sprendžiant iš Turkijos valdžios reakcijos pokalbis gali būti tikras. Užsienių reikalų ministerijos atstovai pareiškė, kad incidentą sukėlę asmenys turėtų būti baudžiami dėl žalos nacionaliniam valstybės saugumui.

Įraše daugiausiai kalbama apie galimą operaciją Sirijoje esančiam Suleimano Šacho kapui apsaugoti. Šis asmuo XII amžiuje įkūrė Osmanų imperiją, todėl kapo vieta laikoma suverenia Turkijos dalimi Sirijoje.

Manoma, kad „Twitter“ ir „YouTube“ Turkijos premjero nemalonės iš tiesų sulaukė dėl anksčiau paviešintų garso įrašų, kuriuose jis neva kalbasi su savo sūnumi, nurodydamas atsikratyti „didele pinigų suma“ prieš pat teisėsaugos surengtą antikorupcinę operaciją pernai gruodį. Tuomet dėl neteisėtų pinigų perlaidų į Iraną ir kyšininkavo buvo suimti kelių ministrų sūnūs.