Naujienų srautas

Mokslas ir IT2014.03.14 15:12

Kinijos mėnuleigis „Nefritinis triušis“ vėl pabudo

BNS 2014.03.14 15:12

Kinijos mėnuleigis „Yutu“ („Nefritinis triušis“) penktadienį paryčiais vėl „pabudo“, nors jo mechaninių gedimų nepavyko pašalinti, pranešė vyriausybė.

Kinijos mėnuleigis „Yutu“ („Nefritinis triušis“) penktadienį paryčiais vėl „pabudo“, nors jo mechaninių gedimų nepavyko pašalinti, pranešė vyriausybė.

Šis zondas pereina į budėjimo režimą ir liaujasi siuntęs signalus, užslinkus dvi savaites trunkančiai Mėnulio nakčiai, kai ta mūsų planetos palydovo sritis nusigręžia nuo saulės, o temperatūra joje smarkiai nukrinta.

Valstybinė mokslo, technologijų ir nacionalinės gynybos pramonės administracija (SASTIND) savo tinklalapyje nurodė, kad mėnuleigis trečiąkart „pabudo“ iš snaudulio 6 val. 45 min. Pekino (0 val. 45 min. Lietuvos) laiku.

„Nefritinis triušis“, kurio pavadinimas siejamas su kinų legendose minimu Mėnulio deivės Čangės palydovu, buvo išriedėjo ant Mėnulio paviršiaus praeitų metų gruodžio 15 dieną – praėjus kelioms valandoms po to, kai nusileido jį atskraidinęs zondas „Chang'e 3“.

„Chang'e 3“, kurio sistemos taip pat buvo perjungtos į energiją taupantį režimą, buvo „pažadintas“ trečiadienį, pridūrė SASTIND.

„Yutu“ susidūrė su „mechaniniu valdymo sutrikimu“, prasidėjus Mėnulio nakčiai sausio 25 dieną, o Kinijos ekspertai baiminosi, kad mėnuleigio nebepavyks atgaivinti. Tačiau šalis su palengvėjimu atsiduso, kai zondas vėl pradėjo siųsti signalus vasario viduryje.

Kita vertus, mechaninis gedimas vis dar nebuvo sutaisytas, SASTIND konstatavo penktadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi