Mokslas ir IT

2012.08.21 13:17

Nutukimas kenkia smegenims, teigia mokslininkai

ELTA 2012.08.21 13:17

Antsvoris kenkia ne tik figūrai, bet ir smegenims, teigia Didžiosios Britanijos mokslininkai.  

Antsvoris kenkia ne tik figūrai, bet ir smegenims, teigia Didžiosios Britanijos mokslininkai.

Ekspertai tiksliai nežino, kodėl taip yra, bet mano, kad su tuo susiję medžiagų apykaitos pakitimai, tokie kaip didelė cukraus koncentracija kraujyje ir aukštas cholesterolio lygis.

Tyrėjai visą dešimtmetį stebėjo 6 tūkst. britų, kurių amžius nuo 35 iki 55 metų. Visą tyrimo laiką dalyviai reguliariai atliko atminties ir kitų kognityvinių sugebėjimų testus. Tiek nutukusių žmonių, tiek tų, kurių medžiagų apykaita buvo sutrikusi, kognityviniai sugebėjimai prastėjo greičiau nei kitų tyrimo dalyvių, pranešė BBC.

Ekspertai pabrėžia, kad jie tyrė tik kognityvines smegenų funkcijas, o ne senatvinę silpnaprotystę. Nubrėžti ribą tarp normalaus senėjimo, nedidelio kognityvinių funkcijų nusilpimo ir senatvinės silpnaprotystės sunku – protinių gabumų nusilpimas ne visada išsivysto į senatvinę silpnaprotystę.

Visi tyrimo dalyviai priklauso tai pačiai valstybės tarnautojų grupei, todėl tyrimo rezultatai gali ne visai atitikti kitus visuomenės sluoksnius. Mokslininkai mano, kad dabar, kai daugėja nutukusių žmonių, svarbu atlikti daugiau panašių tyrimų.