Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Azijos kova su užterštumu – gyvenimas po milžinišku kupolu

technologijos.lt2015.09.08 13:45

Azijai kovojant su vis didėjančiomis taršos problemomis, viena įmonė tikisi įgyvendinti projektą, kurio idėja tarsi atkeliavusi iš mokslinės fantastikos filmo siužeto.

Azijai kovojant su vis didėjančiomis taršos problemomis, viena įmonė tikisi įgyvendinti projektą, kurio idėja tarsi atkeliavusi iš mokslinės fantastikos filmo siužeto.

Londono dizaino agentūra „Orproject“ nori sukurti milžinišku „burbulu“ uždengtą parką Kinijoje. Be to, tvirtina, kad mažesnėmis švaraus oro tiekimo sistemos versijomis galėtų būti uždengtos ir mokyklų aikštelės.

Nuo išorinio pasaulio visiškai užsandarintame parke būtų didelis botanikos sodas, o jo lankytojai kvėpuotų nuolat pumpuojamu tyru oru.

„Parke įsikurtų botanikos sodas, o be tobulai švaraus oro sistema pasirūpintų ir temperatūros bei drėgmės kontrole ištisus metus. Parką supantys pastatai, kuriuose įsikurtų butai, biurai ir parduotuvės, būtų taip pat prijungti prie kontroliuojamos oro sistemos. Ypač ji pasitarnautų sporto ar medicinos paslaugų tiekėjams, kurių klientams sveikas oras ypač svarbus“, – teigia įmonė.

Kuriant šią neįprastą struktūrą, įmonė sudarė algoritmą, kuris imituoja lapų gyslų ar drugelio sparnų išsidėstymą. Šiam projektui reikalinga elektra galėtų būti generuojama į kupolo paviršių integruotų saulės elementų, o orui šildyti ar vėsinti pasitelkta geoterminės šilumos mainų sistema.

Įmonė teigia, kad projekto pagrindinis aspektas yra botanikos sodas, kuris suteikia gyventojams atokvėpį nuo užteršto oro lauke. Jis pritrauktų nemažai turistų bei vietinių poilsiautojų, nes be buvimo gamtos apsuptyje, tiek vaikai, tiek suaugusieji gali sužinoti daug naujo apie augalus. Jie gyvuotų zonose, kuriose būtų atkurtos jų augimui būdingos gamtinės sąlygos iš viso pasaulio.

Siūloma stogo sistema puikiai tinka šiam urbanistiniam botanikos sodui. Ji „skolinasi“ daugelio kitų įvairaus lygio projektų technologijas. „Orporoject“ teigia, kad šia struktūra galima atitverti žaidimų aikšteles bei mokyklos kiemus, taip pat formuoti biurų pastatus ar prekybos centro atriumus, kaip ir padengti gyvenamųjų kompleksų sodus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt