Mokslas ir IT

2012.08.20 14:41

Mokslininkai paneigė „blogojo pirmadienio“ mitą

LRT.lt 2012.08.20 14:41

Galime teigti, kad nekenčiame pirmadienių, tačiau tyrimai rodo, kad lygiai taip pat nelaukiame iš antradienių, trečiadienių bei ketvirtadienių. 

Galime teigti, kad nekenčiame pirmadienių, tačiau tyrimai rodo, kad lygiai taip pat nelaukiame iš antradienių, trečiadienių bei ketvirtadienių.

340 tūkst. žmonių nuotaikas tyrinėję JAV mokslininkai nustatė, kad pirmadieniais jaučiamės ne prasčiau nei kitomis darbo dienomis, išskyrus penktadienį, praneša BBC.

Tačiau artėjant savaitgaliui, žmonės būdavo laimingesni.

Tyrimo autoriai leidiniui „Journal of Positive Psychology“ teigė, kad „blogojo pirmadienio“ idėjos reikėtų atsisakyti.

„Nepaisant pasaulinio įsitikinimo apie bjaurius pirmadienius, mes padarėme išvadą, kad jo reikėtų atsisakyti. Kultūriniai mitai gali teikti per didelę reikšmę konkrečios savaitės dienos įtakai nuotaikoms“, – teigė Arthuras Stone`as iš Stony Brook universiteto.

Neseniai kiti mokslininkai paneigė teiginius, kad paskutinysis pilnos sausio savaitės pirmadienis, dar vadinamas „liūdnuoju pirmadieniu“, yra labiausiai slegianti visų metų diena.

A. Stone`o komanda analizavo kompanijos „Gallup“ duomenis, surinktus atliekant interviu telefonu.

Žmonės teigė jaučiantys daugiau džiaugsmo ir laimės, mažiaus streso ir nerimo penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Anot A. Stone`o, sekmadienio ir pirmadienio nuotaikų kontrastas nulėmė tai, kad pirmadienis buvo taip neteisingai išskirtas.