Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

„LRT grotuvą“ renkasi vis daugiau išmaniųjų vartotojų

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Sparčiai populiarėjančia programėle išmaniesiems įrenginiams „LRT grotuvas“ jau gali naudotis ir Android bei iOS operacinių sistemų vartotojai.

Populiarėjančia programėle išmaniesiems įrenginiams „LRT grotuvas“ jau gali naudotis ir Android bei iOS operacinių sistemų vartotojai, teigiama LRT pranešime spaudai.

Pirmoji Lietuvoje pradėjusi tiesiogines transliacijas internetu, LRT per dvejus metus sukūrė penkias programėles išmaniesiems vartotojams: „LRT grotuvas“, „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, „Labas rytas, Lietuva“, „Balsuok!“, „Gustavo receptai“.

„Naudodamiesi „LRT grotuvu“ išmanūs vartotojai savo telefonų ar planšetinių kompiuterių ekranuose gali tiesiogiai matyti tris lietuviškus TV kanalus – „LRT televiziją“, „LRT Kultūrą“ ir „LRT Lituanicą“, bei klausytis trijų radijo programų – „LRT radijo“, „LRT Klasikos“ ir „LRT Opus“. Nesvarbu, kur jie būtų – ne tik Vilniuje, bet ir Londone, Kijeve, Briuselyje ar Niujorke – su „LRT grotuvu“ bet kuriame pasaulio krašte galima jaustis kaip Lietuvoje“, – pranešime cituojamas LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„LRT grotuve“ taip pat galima rasti savaitės TV programą ir nustatyti priminimus apie pamėgtas laidas.

„Tiesioginė TV transliacijos kokybė prisitaiko pagal vartotojo interneto greitį. Naudojama naujausia „Apple HTTP Live streaming“ technologija, – teigia programėlę iOS operacinės sistemos vartotojams kūrusios įmonės „AppLab“ vadovas Robertas Paužas. – Jei internetas pakankamai greitas, transliuojama maksimalia kokybe, jei internetas lėtas, tada kokybė žemesnė. Kiekvienas TV kanalas turi po 4 skirtingos kokybės video srautus. Tai užtikrina nepertraukiamą ir kokybišką transliaciją.“

Dar viena patraukli funkcija – galimybė per programėlėje įdiegtą „Twitter“ tinklą tiesiogiai užduoti klausimą ar pateikti komentarą laidos vedėjams ir pašnekovams. Šiuo metu tai padaryti galima žiūrint LRT televizijos laidą „Labas rytas, Lietuva“.

„LRT grotuvą“ ir kitas LRT programėles galima atsisiųsti iš /apie-lrt/programeles

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi