Mokslas ir IT

2014.01.31 16:09

Jau žinomi visi „TEDxVilnius 2014“ pranešėjai

LRT.lt2014.01.31 16:09

Vasario 22 d. įvyksiančios konferencijos „TEDxVilnius 2014“ organizatoriai besibaigiant dalyvių registracijai, kuri bus uždaryta jau šeštadienį, nudžiugino „TEDx“ entuziastus bei gerbėjus ir paskelbė visus 17 konferencijoje pasirodysiančius pranešėjus, rašoma pranešime spaudai.

Vasario 22 d. įvyksiančios konferencijos „TEDxVilnius 2014“ organizatoriai besibaigiant dalyvių registracijai, kuri bus uždaryta jau šeštadienį, nudžiugino „TEDx“ entuziastus bei gerbėjus ir paskelbė visus 17 konferencijoje pasirodysiančius pranešėjus, rašoma pranešime spaudai.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, visą dieną truksianti konferencija bus suskirstyta į keturias sesijas. Pirmosios tema – „To Conceive“ (angl. įsivaizduoti, suvokti, sugalvoti).

Čia savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis Carlas Barstadas, kuris paaiškins, kaip technologijų naudojimas mokymą gali paversti smagiu ir įtraukiančiu. Biotechnologijų studentas Paulius Lukas Tamošiūnas supažindins auditoriją su iniciatyvomis, dėl kurių Lietuvoje pradėti rengti tarptautiniai mokslo konkursai. Vaiva Vyšniauskaitė, viena iš programos „Renkuosi mokyti“ dalyvių, kartu su kolegomis renginio dalyviams papasakos apie mokytojo darbą ir kaip jis gali paskatinti vaikus siekti itin aukštų rezultatų. Pirmąją sesiją užbaigs „Gsummit“ vadovas Gabe‘as Zichermannas, kuris paaiškins, kaip žaidimai gali pakeisti ištisą švietimo sistemą.

Antroji sesija bus skirta kūrybai ir konstravimui – jos tema yra „To Build“ (angl. statyti). Pirmieji salėje susirinkusiuosius nustebins „Liūdni slibinai“, kurie pristatys dar Lietuvoje nematytą ir negirdėtą programą anglų kalba.

Vėliau į sceną pakils architektas Mindaugas Pakalnis, papasakosiantis apie tvariąją inžineriją. Trečiasis bus Carlo De Michelis. Jis bandys įtikinti, kad automobilį susikonstruoti gali kiekvienas iš mūsų. O Koenas Olthuisas papasakos, kaip žmonės galėtų gyventi vandenynuose plūduriuojančiuose miestuose.

Per trečiąją sesiją pranešėjai kalbės apie suvokimą, nes šios renginio dalies tema – „To Embrace“ (angl. įtraukti, priimti). Ją pradės Kristianas Von Bengtsonas, buvęs NASA inžinierius. Jis papasakos apie iniciatyvą, kuria siekiama mėgėjų sukonstruota raketa į kosmosą iškelti žmogų. Peteris Boydas aiškins, kokie ateityje būsime mes ir kokia bus gamta. Dr. Ieva Sliesoraitytė atskleis, kaip mokslo pažanga gali padėti regėjimą praradusiems žmonėms. Seanas Wardas paskatins pažvelgti į genų inžinerijos ateitį, o sesiją užbaigs Tomas Dombrovolskis – perkusininkas, kuris išgarsėjo kaip unikalių muzikos instrumentų kūrėjas ir atlikėjas.

Renginio kulminacija taps ketvirtoji konferencijos sesija, per kurią scenoje pasirodysiantys pranešėjai privers susirinkusiuosius dar labiau stebėtis ir ploti. Ją pradės gatvės šokių teatro „Low Air“ kolektyvas. Po jų scenoje pasirodys Giorgio Metta – Italijos technologijų instituto „iCub“ skyriaus direktorius, koordinuojantis į žmones panašių robotų, galinčių savarankiškai mokytis, kūrimą. Priešpaskutinis konferencijos pranešėjas bus lietuvis – psichoanalitikas ir psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Jis renginio dalyviams papasakos apie tai, kaip pasikeičia vaikų mąstymas ir aplinkinio pasaulio suvokimas, kai jie suauga. O renginį užbaigs Kingsley Aikinsas – kompanijos „Diaspora Matters“ įkūrėjas. Konferencijos organizatorių teigimu, jo pranešimas apie tai, kodėl svarbu palaikyti ryšį su po pasaulį išsibarsčiusiais tautiečiais, bus vienas įsimintiniausių visoje „TEDxVilnius“ konferencijų istorijoje.

„TEDxVilnius 2014“ ves britas, švietimo ekspertas Marcusas Orlovsky.

Apie „TEDxVilnius“

„TEDxVilnius“ – iniciatyva, kurios tikslas Lietuvoje populiarinti TED formato konferencijas. Jų metu pasakojamos įkvepiančios istorijos, atskleidžiami įdomūs faktai ir pristatomos naujausios idėjos. Be to, iniciatyvos komanda siekia atrasti dar nematytus, negirdėtus, gabius ir įdomius žmones bei suteikti jiems galimybę papasakoti pasauliui savo mintis ar parodyti savo darbus.

„TEDx“ yra programa, sukurta laikantis šūkio „Idėjos, kurias verta skleisti“ dvasios ir skirta vietinių renginių organizatoriams, norintiems suburti žmones, kurie trokšta dalyvauti į TED konferencijas panašiuose renginiuose bei tapti TED bendruomenės nariais. „TEDx“ renginiuose gyvi pranešėjų pasisakymai yra derinami su „TEDTalks“ vaizdo medžiaga. Taip siekiama paskatinti diskusijas ir bendrumą. Tokiems renginiams suteikiamas „TEDx“ prekės ženklas, jame esanti „x“ raidė reiškia „nepriklausomai organizuojamas renginys“. „TEDConference“ vietinių renginių organizatoriams suteikia tik bendrąją pagalbą. „TEDx“ renginiai yra organizuojami nepriklausomai nuo TED. Juos planuoja ir įgyvendina vietinės iniciatyvinės žmonių grupės.

Apie TED

TED yra ne pelno siekianti organizacija, pasišventusi šūkiui – „Idėjos, kurias verta skleisti“. Prieš 25 metus, 4 dienų trukmės konferencija Kalifornijoje davė pradžią šiai organizacijai. TED išaugo ir siekia palaikyti pasaulį keičiančias idėjas bei iniciatyvas. Kasmetinėje TED konferencijoje skaityti pranešimus yra kviečiami iškiliausi, daugiausiai nuveikę pasaulinio masto veikėjai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.