Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Saulės žybsnis nukėlė lietuviškų palydovų startą

LRT.lt2015.09.08 13:45

JAV kosmoso agentūra NASA mikrotinklaraščių svetainėje „Twitter“ paskelbė, jog šiandien numatytas raketos „Antares“, turėjusios gabenti lietuviškus palydovus „LituanicaSat-1“ ir „LitSat-1“ į Tarptautinę kosminę stotį, atšaukiamas dėl didelio Saulės aktyvumo ir link Žemės judančio elektringų dalelių srauto.  

JAV kosmoso agentūra NASA mikrotinklaraščių svetainėje „Twitter“ paskelbė, jog šiandien numatytas raketos „Antares“, turėjusios gabenti lietuviškus palydovus „Lituanica Sat-1“ ir „LitSat-1“ į Tarptautinę kosminę stotį, atšaukiamas dėl didelio Saulės aktyvumo ir link Žemės judančio elektringų dalelių srauto.

Žinant, kad Saulės išmesta medžiaga Žemę pasieks ketvirtadienį, galima spėti, kad raketa nekils ir rytoj.

Naują galimo starto datą NASA paskelbs artimiausiu metu.

„Kosmoso pramonėje gamtos reiškiniai yra labai svarbūs ir jų ignoruoti nevalia. Stengiamasi eliminuoti mažiausius rizikos faktorius. Šis NASA specialistų sprendimas dar kartą patvirtina, kaip kruopščiai yra planuojamos visos misijos. Šiam atvejui apibūdinti tikrai tinka posakis „žmonės planuoja, Dievas juokiasi“,– teigia Misijos „LituanicaSAT-1“ Technikos vadovas Laurynas Mačiulis. 
 
Spėjama, kad raketa nepakils ir rytoj, dėl link Žemės judančio didelio elektringų dalelių srauto. Lietuviška kosmoso misija turėjo prasidėti šįvakar, 20,30. Į kosmosą turėjo pakilti pirmieji lietuviški palydovai „LituanicaSat-1“ ir „Lit-Sat-1“. Naują galimo starto datą NASA paskelbs artimiausiu metu. LRT televizija, LRT radijas ir interneto portalas LRT.LT planavo tiesiogiai transliuoti šį istorinį įvykį, tačiau speciali laida ir transliacija atidedamos.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.