Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Las Vegase prasideda tarptautinė elektronikos paroda

BNS 2015.09.08 13:45

Šių metų sausio 7–10 d. Las Vegase vykstančioje plataus vartojimo elektronikos parodoje (CES) technologijos tampa dar išmanesnės, praneša dienraštis „The Wall Street Journal“.

Šių metų sausio 7–10 d. Las Vegase vykstančioje plataus vartojimo elektronikos parodoje (CES) technologijos tampa dar išmanesnės, praneša dienraštis „The Wall Street Journal“.

Kai kurie ekspertai teigia, kad paroda gali prarasti savo patrauklumą ir svarbą, nes šiemet čia nebus didžiųjų gamintojų „Apple“ ar „Microsoft“ stendų, tačiau kol kas į Las Vegasą plaukia minios žmonių.

Tikimasi, kad didžiulė paroda vėl pritrauks apie 150 tūkst. svečių ir 3000 dalyvių. „Dirbame visu pajėgumu“, – kalbėjo parodos organizatorius ir Vartotojų elektronikos asociacijos (CEA) pirmininkas Gary Shapiro.

Nuo pat 1967 metų jau vykstančioje parodoje ir šiemet bus gausu naujovių: 2014-aisiais joje aktyviai dalyvauja automobilių gamintojai. BMW, „Ford Motor“, „Audi AG“ ir „General Motors“ priklausanti „Chevrolet“ pristatys transporto priemonėse diegiamą elektroniką ir išmaniuosius automobilius be vairuotojo.

Taip pat šių metų parodoje daug dėmesio bus skiriama trimačiams (3D) spausdintuvams, mobiliųjų telefonų programėlėms, sveikatos priežiūros prietaisams ir virtualiai valiutai „Bitcoin“. Itin plačiai aptariamos turėtų būti ir dėvimosios technologijos, t.y. įvairūs išmanieji laikrodžiai ir sporto metu naudojami biologinių duomenų matavimo įtaisai. Ekspertai mano, kad dėvimosios technologijos taps šių metų parodos „vinimi“.

Renginyje dalyvaus ir didžiųjų interneto bendrovių „Yahoo“, „Twitter“ ir „Google“ vadovai.

CES paroda pritraukia tūkstančius svečių iš viso pasaulio, todėl didžiosioms bendrovėms suteikiama galimybė plačiai auditorijai pristatyti savo naujai kuriamas technologijas ir ateities planus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.