Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Dėl pūgų atidedamas pirmųjų Lietuvos palydovų pakėlimas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rytinėje JAV pakrantėje įsisiūbavusi pūga, kuri, kaip skelbiama, nusinešė bent 16 žmonių gyvybes, koreguoja ir kompanijos „Orbital“ planus. Erdvėlaivio „Cygnus“, kuriuo į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenti pirmieji lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“, paleidimas perkeltas bent vienai dienai – iš sausio 7 į 8 dieną, o sąlygoms nepagerėjus – ir iki sausio 9 d.

Rytinėje JAV pakrantėje įsisiūbavusi pūga, kuri, kaip skelbiama, nusinešė bent 16 žmonių gyvybes, koreguoja ir kompanijos „Orbital“ planus. Erdvėlaivio „Cygnus“, kuriuo į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenti pirmieji lietuviški palydovai „LitSat-1“ ir „LituanicaSat-1“, paleidimas perkeltas bent vienai dienai – iš sausio 7 į 8 dieną, o sąlygoms nepagerėjus – ir iki sausio 9 d., teigiama pranešime spaudai.

Raketos paleidimą tiesiogiai transliuos TV3 ir LRT televizijos.

„NASA TV vaizdo signalą perduoda tik į palydovus, esančius virš Šiaurės Amerikos, todėl raketų bazėje dirbs specialiai nusamdyta tiesioginio ryšio signalo perdavimo stotis. Stoties antenos vaizdus iš NASA raketų bazės perduos į satelitus, esančius virš Europos, iš kur juos tiesiogiai primis TV3 televizija,“ – pranešime spaudai cituojamas TV3 technikos vadovas Dalius Kazlauskas.

Pirmą kartą raketa turėjo pakilti gruodžio pabaigoje, tačiau paskutinę akimirką startas buvo atidėtas dėl aušinimo sistemos gedimų Tarptautinėje kosminėje stotyje. Jiems pataisyti prireikė išleisti astronautus į atvirą kosmosą.

Anot „Orbital“ pranešimų, galutinį sprendimą, kurią dieną kilti, kompanijos specialistai kartu su NASA priims pirmadienį.

Trečiadienį raketos startas įvyktų apie 20:35 val., o ketvirtadienį – 20:10 val. Lietuvos laiku. Vienoje paroje yra vos penkios minutės, tinkamos raketos paleidimui – jos paskaičiuojamos remiantis Tarptautinės kosminės stoties padėtimi orbitoje.

Tuo atveju, jei raketa bus paleista trečiadienį, erdvėlaivis „Cygnus“ prie Tarptautinės kosminės stoties su joje dirbančia 38-ąją astronautų ekspedicija prisijungs sekmadienį, sausio 12 d., apie 13 val. Lietuvos laiku.

Planuojama, kad lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į orbitą bus paleisti maždaug vasario mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi