Naujienų srautas

Mokslas ir IT2014.01.03 18:18

Internetas tampa vis paslaugesnis

Vis daugiau paslaugų keliasi į internetą. Nuo sausio pirmosios internetu jau galima pateikti prašymą gauti socialinę paramą. Apie įsigaliojusius įstatymus taip pat sužinosime jau ne iš spausdinto „Valstybės žinių“ leidinio, o elektroninėje erdvėje.

Vis daugiau paslaugų keliasi į internetą. Nuo sausio pirmosios internetu jau galima pateikti prašymą gauti socialinę paramą. Apie įsigaliojusius įstatymus taip pat sužinosime jau ne iš spausdinto „Valstybės žinių“ leidinio, o elektroninėje erdvėje.
 
Apie eiles socialinės paramos skyriuose, kurios susidarydavo norint gauti pašalpas šildymui arba prieš rugsėjo pirmąją rūpinantis nemokamu vaikų maitinimu jau galime pamiršti. Nuo šių metų jų nebebus.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą, kuria naudojantis nuo sausio 1-osios net 26-es socialinės paramos paslaugas jau galima užsisakyti internetu.
 
Elektroninį prašymą galima pateikti dėl išmokos vaikui, socialinės pašalpos, įvairių šalpos pensijų, mokinių nemokamo maitinimo ir kitas. Įvairią paramą Lietuvoje gauna maždaug milijonas gyventojų.
 
Reikia įrodyti tapatybę
 
Svarbu pastebėti, kad norint prisijungti prie sistemos reikia patvirtinti savo tapatybę.
 
Tai galima padaryti trimis būdais – per elektroninės bankininkystės sistemą, naudojantis asmens kodu arba elektroniniu parašu. Gyventojo prašymą ir pateikus reikiamus dokumentus nagrinės savivaldybės darbuotojai ir apie sprendimą praneš prašytojui.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Stasys Puzas sakė, kad gyventojams tai naudinga, nes nebereikia keliauti, eiti į savivaldybę ar seniūniją. Viską padaryti galima naudojantis internetu.
 
Tai taip pat naudinga ir pačioms savivaldybėms, nes jų darbuotojai sutaupo laiko, kurį kitaip sugaištų aptarnaudami gyventojus.
 
Nebeliko „Valstybės žinių“
 
Nuo sausio pirmosios nebelieka ir 95-erius metus ėjusio „Valstybės žinių“ laikraščio, kurio per metus išeidavo pusantro šimto numerių.
 
Informacija apie priimtus įstatymus taip pat keliasi į internetinę erdvę. Dabar teisės aktų registras bus prieinamas kiekvienam norinčiam, be jokių slaptažodžių ir pinigų. Be to kiekvienas galės pareikšti savo pastabas svarstant įstatymų projektus.
 
Puoselėjama demokratija
 
Seimo kancleris Jonas Milerius aiškino, jog elektroninėje erdvėje bet kuris Lietuvos pilietis, net ir už Lietuvos ribų galės rašyti savo pastabas ir konkrečiai nurodyti, kas, jo manymu, yra neteisinga.
 
Nuo sausio pirmosios pradėjo veikti ir dar viena – Teisės aktų informacinė sistema, skirta teisininkams profesionalams, įstatymų projektų rengėjams.
 
Ji leis teisėkūros darbuotojams dirbti efektyviau, nes bus galima greičiau susirasti ir patikrinti ankstesnių projektų variantus ir skaidriau, nes projektai bus viešinami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi